Zlato chladných vod

(TV pořad)
  • Česko Kovbojové chladných vod (více)
Reality-TV
Kanada, 2014, 10x46 min

Nový dokumentární seriál vás zavede mezi rybáře. U pobřeží Newfoundlandu musí čelit obrovským vlnám a dokonce i ledovcům. Uvidíte, s jakými problémy se musí posádka vypořádat při výlovu krabů či sleďů. Trable rybářů ale mohou pokračovat i na pevnině. Když kupec vycouvá z obchodu, může všechen úlovek přijít na zmar. (National Geographic)

dablju

Pozor, ať se to nenamotá! Namotalo se to! Sakra. Ať tu rybu neztratíte. Sakra, neudržel jsem ji! Chyťte to lano, ať se nevysmekne! Vysmeklo se a síť je prázdná. Ať ta ryba neuteče! Utekla. Hák mi probodl ruku! Ať se to nenamotá na motor! Namotalo se to! Síť se zasekla, tady to musíme odříznout! Držte toho obřího platýze! Nudrželi jsme ho!! Další se nesmí vysmeknout! Vysmekl se! Síť musíme zachytit! Nemůžeme! To je ta odříznutá! Máš toho platýze? Nemám! Utekl! Atd atd atd atd. Stovky metrů sítí na dně (to je fajn, ochránci přírody si jistě lebedí), prázdné lodě a na nich taková koncentrace neschopných nemehel, že to snad ani není možné. To vše v jediném dílu reality show. Jako rybář dávám alespoň jednu hvězdičku. Ale už nikdy více!! ()

honajz

Není to špatný dokumentární reality seriál, protože na rybářské lodě se člověk jen tak nedostane a prostředí je taky úchvatné. Ale jednotlivé osudy a díly mi přijdou hodně přikrášlené - skoro v každé epizodě se každé ze tří posádek pořád něco děje, ale vždy tak, aby to neohrozilo úlovek. Skoro to vypadá, jako by se filmaři s rybáři domluvili. Co by tak jako mohlo ohrozit loď, aby to bylo pro diváka napínavé, ale ve skutečnosti o žádnou tragédii nešlo? Budeme tvrdit, že dole smrdí nafta? Nebo že odešla hadice a v podpalubí teče voda? Že se síť protrhla? Že nejde projet led? Jo, to bude všechno napínavé. Jenže když vidíte třeba loď, která údajně nemůže projet ledem, jak ji kamery snímají z boku, zepředu, shora, a opět zepředu, tak si hned člověk řekne, jak se asi dopředu, před loď, dostaly ty kamery? Nebo snad někdo z lodě pouští drony s kamerou? Prostě všechny ty trable jim nevěřím, myslím, že je jich spousta nahraná. A potom ten závěrečný přepočet úlovku na dolary mi přijde poněkud - hamižný. :-) ()