Ever Since We Love

Mauric

Konečně romantický film, v němž nejde pouze o hledání té pravé/toho pravého! Příběhy vysokoškolského života na medicíně nejenže dodávají filmu humorně odlehčující složku, ale ukazují, že v životě je kolikrát spousta jiných a mnohdy důležitějších a zajímavějších slastí a strastí. Navíc se film může pyšnit několika zápletkami, jež by nejenom vystačily na dalších 500 dílů Velmi Křehkých Vztahů, ale jsou i dokonale přehledné, nenucené a perfektně navazují. Plus se můžete těšit na hudební doprovod, jenž exceluje při hromadném pěstním souboji. Pochvala nejen režisérovi a hercům. Jeden z nejlepších romantických filmů, které jsem viděl. [Chn, Eng sub, Peking] ()

Vavča

Yu Li je zásadní režisérka nového tisíciletí, která ve svých filmech řeší moderní život mladých Číňanů, různé společenské nešvary v originálním podáním s humorem. Já se těšil na její nový film, ale bohužel tentokrát setkání sociálního realismu a magického neorealismu nemá takovou sílu jako její minulé snímky. Přes geniální vizuální nápady (bungee jumping, scény na pláži) a občas vtipné momenty působí film dost rozháraně a slabě. Nestyděl bych se dát to za vinu slabému výkonu většině hereckého obsazení, navíc k sobě moc nepasuje nějak ta mladická rozjívenost, vážnější stránky filmu. Přijde mi to někdy moc přestřelené, nedrží to úplně pohromadě, nějak se vytratila civilnost, závažnost výpovědi o problémech života mladých lidí, působí to dost nerealisticky, případně banálně. Technické zpracování špičkové, některé dialogy a scény hodně silné, zbytek jen prošumí. ()