Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

Česko, 2015, 15 min

Účinkují:

Miloš Zeman

+sfinx+

Bude možnost hodnotit i reklamy a předvolební kecy? Také jednotlivé výstupy individuí ze zasedání PSPČR by tu mohly mít místo. A to neříkám jako Zemanův odpůrce, ale jako jeho příznivec. Jeho výstupy se pravděpodobně nebudou líbit lidem, kteří ještě od dob zaprodance či režimu předcházejícího jsou navyklí, že prezident má mít hlavu zaraženou v pozadí světových mocností a velebit toho, kdo nám chce určovat budoucnost. Tato individua nezajímá pravda, jsou to jen prosťáčci, kteří nejsou schopni argumentovat, ale jen se vezou na vlně trendů - teď je v kurzu kritizovat Zemana, protože média nám řekla, že jsou jeho názory příliš vstřícné k Rusku a Číně a kritické k Západu. A tak se tu budeme hádat o tom, jak pije, ale už ne o tom, zda pije pouze on nebo zda to byla výsada i jiných prezidentů. Také se budeme hádat o tom, zda není moc vstřícný k Rusku, ale už ne o tom, zda pro to nemá při pohledu na světové dění důvod. Můžeme se bavit i o tom, jak ten zaprodanec vítá Čínu (čímž jistě pošlapává lidská práva a zabíjí tibetská novorozeňata), ale už ne o tom, jak Čínu potřebujeme, jak Čínu vítají západní mocnosti a jak vypadal Tibet před invazí Číny. A tak to pokračuje dál. Lidé, kteří nic netuší o světovém dění tady budou plivat a vykřikovat svoje teze. Za příklad může posloužit migrace - člověk, který zřejmě absolutně netuší, jak migrace vypadá, jak vypadají migranti, co je příčinou, odkud jdou atp. se tu bude rozkecávat aniž by vzal v úvahu zkušenosti lidí, kteří se tímto objektivně zabývají. A jsme opět u médií, která ukážou v záběru starce s dítětem, ale netlumočí slova zkušeného armádního důstojníka a jeho názor na ten dav bojeschopných mladých lidí. Stejně tak jsme u médií, která prezentují migraci jako náhodnou událost v důsledku krize v určitých státech, ale nikoho ani nenapadne spojit krize a občanské války s vojenskou aktivitou NATO přesně ve státech, odkud k nám uprchlíci míří. A tak se tu bude hodnocení dělit na hodnocení lidí, kteří se rozhodují na základě mediálního obrazu a z něj odvozených osobních sympatií a hodnocení lidí na základě rozumu. A pak tu jsou ti, kteří se diví, že takovýto pořad vůbec hodnotit na CSFD lze. ()