poster

Sonita (festivalový název)

 • Německo

  Sonita

 • Německo

  Sonita - Was ist ein Mädchen wert?

 • Švýcarsko

  Sonita - Rappen gegen die Zwangsheirat

 • Velká Británie

  Sonita

Dokumentární

Německo / Švýcarsko / Írán, 2015, 91 min (Alternativní: 55 min)

Hudba:

Moritz Denis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marze
  ****

  Jsme vtaženi do každodenního života sympatické íránské slečny bojující s kulturními omezeními své země.(17.2.2018)

 • Furmi
  *****

  Stret hlúposti s otvorenou mysľou a túžbou byť voľný ako vták. Stret stredovekých tradícií pretrvavajúcich dodnes s vidinou lepšieho života za hranicami štátu ktorý pre mladé ženy s troškou IQ pôsobí ako skľúčujúca klietka, väzenie. Život a osud ženy na predaj za peniaze. Výmenné obchody, plodenie detí za vidinou zisku ... a do toho 18 ročné dievča túžiace oslobiť sa, rozvíjať sa, učiť sa ... ŽIŤ.Veľmí silný dokument. Úžasná osoba sledovaná kamerou na skoro jej každom kroku, jej neľahký životný údel a kliatba narodenia sa v Afganistáne. Ani toto všetko jej nezabránilo v tom ísť si za svojím nemyslitelným snom v arabských krajinách. https://www.youtube.com/watch?v=n65w1DU8cGU(21.4.2017)

 • Merlinousek
  *****

  Působivé. Snímek je velmi silný, ale přitom ne brutální, je hezky koukatelný. Člověk si leccos uvědomí. Jednak jak se věci mají různě ve světě, ale taky vás to pěkně nakopne a inspiruje ke splnění vašich vlastních snů. Aspoň po zbytek dne určitě. Tož nebudu se tu dále traktat, mrkněte se na to, stojí to za to.(6.4.2016)

 • Lozisko
  ***

  Působivé. Hlavně když si uvědomíme kolik žen na celém světe bojuje za svobodu jako Sonita. Zároveň si myslím, že snímek je přeceňován. Dokument a Sonitu jsem měl možnost vidět osobně na festivalu v Německu. Po projekci byla debata s tvůrci a zdálo se, že né vše co říkala, sedělo se snímkem. Například v dokumetu je řečeno, že Sonita nerozumí Aj textům. V současné době však studuje druhým rokem školu v Utahu. Každopádně snímek rozhodně stojí za vidění.(30.8.2016)

 • TheReflektor
  ****

  Skvěle podchycený a hlavně ve správný moment započatý příběh afghánské bojovnice za práva žen. Silný film, který se nebojí řešit osobní dramata nejen svých hrdinů ale i tvůrců. Sonita nebyla líčena jako nekompromisně kladná postava, v některých scénách působila až nesnesitelně, arogantně a sobecky - to by člověk u dokumentu bezprizorním porušování lidksých práv nečekal.(26.3.2016)