The Room in the Tower

všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Horor
Velká Británie, 2015, 9 min

Počas každej noci sní Oliver (Henry Regan) o zvláštnom kaštieli, ktorý je obývaný strašidelnou rodinou a neustále ho privoláva k sebe. Keď sa ocitne počas dovolenky pred budovou, o ktorej každú noc sníva, rozhodne sa konečne zistiť, čo sa na tomto mieste skrýva. (Marceloo)

Marceloo

Počas každej noci sní Oliver o zvláštnom kaštieli, ktorý je obývaný strašidelnou rodinou a neustále ho privoláva k sebe. Keď sa ocitne počas dovolenky pred budovou, o ktorej každú noc sníva, rozhodne sa konečne zistiť, čo sa na tomto mieste skrýva. - Na to, že za približne sto libier natočili tvorcovia všetko, čo sa tu dá vidieť, je to celkom znesitelné. Tieto animované krátkometrážne horory s kreslenými postavami a prostredím mám celkom rád aj ako segmenty v hororových antológiach, takže sa mi celkom páčila aj táto poviedka prenesená do tejto formy. K vyššiemu hodnoteniu tomu však chýba intenzita a záživnejší dej. ()

SOLOM.

Příběh z pera spisovatele E. F. Bensona byl uveden v krátké animované verzi, nás zavede společně s hrdinou Oliverem do strašidelné domu obývaného ještě divnější rodinkou. Zpočátku to i vypadalo, že by nás mohla doprovázet zajímavá atmosféra, ale dost mi to rušil hlas vypravěče. Snad kdyby tam místo toho dali doprovodné titulky, bylo by to o pověstný chloupek lepší. ()