Macabre

• Portugalsko Macabre
Krátkometrážní / Animovaný
Portugalsko, 2015, 20 min

bratr.Milan

Animace je fajn, ale film se strááášně táhne. Asi v půlce jsem si dal na YouTube rychlé přehrávání. Až při dvojitém zrychlení jsem měl pocit, že film jde svižně kupředu. Ideální je fillm 1,5x zrychlit. Pohyby, zvuky i hudba pak vypadali přirozeně. Nerad používám slovo klišé, ale sem se to vyloženě hodí. Takže, Macabre je přehlídkou všemožných hororových klišé. Naštěstí tu není moc lekaček. Potěšil mě odkaz na grafika M. C. Eschera. ()

pornogrind

Animovaný short, kterej má celkem zajímavou, řekl bych místy až temnou atmosféru, mrazivej hudební doprovod a navíc si vystačí beze slov. Na můj vkus byl ale tenhle snímek i tak zbytečně zdlouhavej. Zkrácení stopáže (především v prostřední pasáži snímku) by nebylo vůbec naškodu. Bezhlavý pobíhání po baráku nebylo zas až tak zajímavý. Navíc vše směřuje k očekávanýmu vyústění, který mi přišlo celkem průhledný. Alespoň já jsem ho prokoukl poměrně rychle. Rozhodoval jsem se jestli dát 2 nebo 3 hvězdy. Když to ale shrnu tak spíš převládají spíš pozitivní dojmy. Tudíž se přikláním ke třem hvězdám. ()