Bratříček jelen

(festivalový název) (studentský film)
  • Slovensko Braček jelenček (více)
všechny plakáty
Z natáčení
Krátkometrážní
Slovensko, 2016, 12 min

Předloha:

Pavol Dobšinský (kniha)

Scénář:

Zuzana Žiaková

Surrealisticky laděná pohádka o lásce a smrti. Snímek je inspirovaný lidovým příběhem o chlapci, který unikne krutému osudu tím, že se stane jelenem. Slovenská režisérka se svým filmem vrací k tradiční technologii loutkové animace a představuje nový pohled na lidový příběh. (Zlín Film Festival)

Z natáčení

Anderton

Vizuálne aj dejovovo vypiplaný animák. Viac pre dospelých, ako pre deti, ale svojmu potenciálnemu potomkovi ho raz určite pustím. Podľa obsahu je to návrat k tradičnej bábkovej animácii, čo znie dosť retro, ale v súčasnej konkurencii tvorby animovanej katedry na VŠMU patrí tento film k technickej špičke a pôsobí moderne. Žiaková je dobrá žiačka. ()

LuiCJ

Tento film vyniká vo všetkých ohľadoch medzi študentskými animovanými filmami. Už len samotné spracovanie - výborná stop-motion bábková animácia so skvelými postavami a prostredím. Spracovanie je u takmer všetkých študentských fimov zaujímavé, avšak toto sa mi páčilo najviac. Príbeh a spracovanie rozprávky Jelenček od Pavla Dobšinského je tiež veľmi pekné a hlavne emocionálne vydarené. Nie sú to len animované bábky, sú to živé postavy s pocitmi. Jeden z najlepších študentských animovaných filmov vytvorených na FILMOVEJ A TELEVÍZNEJ FAKULTE VŠMU. ()

• Film bol natočený kamerou Canon 5D Mark II a na animovanie sa použil software Dragonframe.
    (LuiCJ)
  • Natočené na motívy rozprávky "Braček jelenček" od slovenského spisovateľa Pavla Dobšinského. (LuiCJ)