Bratříček jelen (studentský film) (festivalový název)

Braček jelenček

Brother deer

(festivalový název)

Krátkometrážní

Slovensko, 2016, 12 min

Předloha:

Pavol Dobšinský (kniha)

Zuzana Žiaková

Tento film vyniká vo všetkých ohľadoch medzi študentskými animovanými filmami. Už len samotné spracovanie - výborná stop-motion bábková animácia so skvelými postavami a prostredím. Spracovanie je u takmer všetkých študentských fimov zaujímavé, avšak toto sa mi páčilo najviac. Príbeh a spracovanie rozprávky Jelenček od Pavla Dobšinského je tiež veľmi pekné a hlavne emocionálne vydarené. Nie sú to len animované bábky, sú to živé postavy s pocitmi. Jeden z najlepších študentských animovaných filmov vytvorených na FILMOVEJ A TELEVÍZNEJ FAKULTE VŠMU.(31.10.2017)

Vizuálne aj dejovovo vypiplaný animák. Viac pre dospelých, ako pre deti, ale svojmu potenciálnemu potomkovi ho raz určite pustím. Podľa obsahu je to návrat k tradičnej bábkovej animácii, čo znie dosť retro, ale v súčasnej konkurencii tvorby animovanej katedry na VŠMU patrí tento film k technickej špičke a pôsobí moderne. Žiaková je dobrá žiačka.(7.6.2016)

• - Film bol natočený kamerou Canon 5D Mark II a na animovanie sa použil software Dragonframe.
    (LuiCJ)

• - Natočené na motívy rozprávky "Braček jelenček" od slovenského spisovateľa Pavla Dobšinského. (LuiCJ)