kockodan

Novodobý pokus o Clockwork Orange říznutý Hair. Takže je tu vše co tyhle filmy velice dobře nabídly a zpracovaly už před desetiletími: 1. válka ve vzdálené zemi, tady Kuvajt místo Vietnamu, 2. hudba a nespoutaný život, tady punk-rock místo hippies, a 3.drogy a nesmyslné násilí a vybíjení si existenční frustrace teenagerů z docela rozvrácených a nezdravých rodinných prostředí. Nepovedlo se. Ani pozadí Gulf War jaksi nepomohlo. To jsem vůbec nepochopil. Jakože mládež z disfunkčních rodin je o to urvanější z řetězu a o to víc destruktivní a vandalská, když jejich země jde kdesi ve světě do války? Ano, na konci jeden z protagonistů aby se vyhnul vězení podepíše nástupák do US army aby byl deployed v Kuvajtu, ale to mě opravdu nedojalo. Samozřejmě opět vykrádačka Formana, i ten týpek měl po celý film delší máničkovské vlasy jako správnej rocker a na konci smutně kouká jak mu holej hlavu strojkem při odvodu. Jakože abysme viděli jak byla Gulf war nesmyslná a ničila životy mladých američanů, kteří se jen chtěli bavit a hrát v kapele. Některé scény oznamování úmrtí vojáků rodinám v USA suburbs byly opravdu ochotnicky a velice melodranaticky zpracované, a prostě celkově trapné, bez přesahu. Zničeho nic vidíme jak u dveří jakýchsi neznámých postav o kterých nic nevíme oznamuje důstojník z US Army předáním ofiko dopisu že jejich syn byl zabit v akci. Úplně mimo mísu a nechává to diváka tuplem na pochybách, co chce vůbec režisér tím filmem sdělit...WTF? Trapné, trapné, trapné. 35% ()