Reklama

Reklama

Poslední obyvatel

  • Arménie The Last Inhabitant

Obsahy(1)

Je rok 1988. V arménské vesnici, z níž byli všichni obyvatelé v důsledku arménsko-ázerbajdžánského konfliktu vystěhováni, zůstane pouze Abgar, kolem něhož se postupně začínají stahovat nepřátelé. Agbar čeká na svou dceru, která se stala svědkem toho, jak jejího manžela zavraždil rozlícený dav, a je hospitalizována s posttraumatickou stresovou poruchou. Ázerbájdžánec jménem Ibrahim navrhne Abgarovi, že vypátrá jeho dceru výměnou za to, že bude pracovat na stavbě mešity. O pár dní později Ibrahim najde dívku jménem Yurga v jedné z psychiatrických léčeben v Baku a přivede ji Abgarovi. Ten chce se svou dcerou z vesnice odejít, ale jeho kamenické dovednosti jsou nezbytné pro výstavbu nové mešity. Abgar si uvědomí, že je v pasti... (Cinemax)

(více)

Recenze (2)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já se v podstatě hodně těšil na tenhle film, ale bohužel zásadní problém je v tom, že způsobu vyprávění víš, že se něco děje, je to vážný, ale netušíš moc co a kdo a proč a jak a o mně u filmů absolutně nebaví a je uplně jedno jestli je kreten film nebo já. ()

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Baladický příběh z Náhorního Karabachu odvyprávěný v pomalém tempu a prostřednictvím esteticky vytříbeného obrazu s potlačenou barevností. Serj Tankian, lídr slavné experimentálně metalové skupiny kalifornských Arménů System Of A Down, složil k filmu absolutně nerockovou muziku, v jejímž aranžmá využívá nástroje nejen arménské (duduk), ale i ázerbájdžánské (tar) lidové hudby. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama