The Stranglers - Golden Brown

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1981, 3 min

Golden Brown je druhý singl z šestého alba La Folie (1981). Hudební videoklip prezentuje členy kapely jako průzkumníky v Egyptě ve dvacátých letech. Sekvence zahrnují obrazy pyramid, studování mapy Egypta, záběry na mešity Shah v Isfahanu, Velkou sfingu nebo jízdu beduínů na velbloudech. (Epistemolog)

MM_Ramone

Pieseň "Golden Brown" je v poradí deviatou skladbou zo šiesteho oficiálneho štúdiového albumu anglickej art-punk rockovej hudobnej skupiny The Stranglers. Album sa volá "La folie". Vyšiel deviateho novembra v roku 1981 pod hlavičkou vydavateľstva Liberty Records. "Golden Brown" je pomalá skladba s výrazným vplyvom klávesových nástrojov a s alegorickým textom. Je to o láske ku žene alebo heroinu? Hodne zaujímavý je i video klip ku tomuto songu, ktorý zrežíroval Lindsey Clennell. The Stranglers boli punkoví umelci. **** ()

corpsy

Ak by som mal okomentovať tento videoklip, tak by to bolo asi takto. Vo svojej dobe módna vlna dobrodružných filmov zasiahla aj do hudobného média. Samozrejme, že nie v audio podobe, ale v tej vizuálnej. Gýč je gýč. ()

Jello Biafra

The Stranglers alias Škrtiči boli jednou z vôbec prvých britských punkových kapiel. Po opadnutí punkovej vlny začali viacej hudobne experimentovať a s výnimkou pôvodného speváka Hugha Cornwella, hrajú aktívne dodnes. Od ostatných kapiel punkovej éry ich však odlišovala obrovská dávka talentu, schopnosť posúvať sa hudobne ďalej a hlavne bezchybní inštrumentalisti. Bez falošnej skromnosti musím podotknúť, že táto kapela patrí už dlhé roky medzi moje najväčšie hudobné srdcovky. Vlastním 7 vinylových platní, dva vinylové single a jedno originál CD. Singel "Golden Brown" pochádza z albumu "La Folie" z roku 1981 a zaradil sa medzi najúspešnejšie hity tejto kapely. Klip je ladený dobrodružne a bol natáčaný v Egypte. Členovia kapely sú v klipe štylizovaní ako cestovatelia a basgitarista kapely Jean Jacques Burnell hrá v klipe na kontrabas. Mimochodom, tento skvelý song sa objavil aj v kultovom filme Podfuck. ()