Ztracený Svět: Rovnováha života

Dokumentární

Kanada / USA, 2001, 40 min

Bayley Silleck

Harrison Ford

Že bude člověk přírodu mršit tak dlouho, dokud si pořádně nenamlátí, je stará známá věc. Bohužel. Na světě je ovšem stále spousta lidí, kteří o ní nevědí nic, a pro ně je tenhle dokument (jako) stvořený. Nejde nijak zvlášť do hloubky, ale nenásilně a poutavě přitom řekne to nejdůležitější, navíc je podpořený nádhernou kamerou, hudbou a tahákem v podobě příjemného hlasu Harrisona Forda. Dokument mohl být klidně o něco delší a mohl toho ukázat mnohem více, ale co už. Jako zelená jednohubka, nad kterou by se měl předtím než ji spolkne zamyslet každý, úplně postačí.__P.S. Český obal DVD by mohl dost možná vyhrát v soutěži "Obal s největším počtem pravopisných chyb". Zajímalo by mě, kde se nachází mateřská škola, ve které tuhle fušeřinu vyráběli. Rád bych o těch děckách napsal do novin.(4.8.2011)

Velice povedený dokument.(14.5.2011)

Je to hezké, ale viděla jsem to jenom na DVD a jsem trošku zklamaná povrchním zpracováním. Kdyby to bylo na velkém plátně, asi bych si to užila víc.(28.6.2010)

Viděno ve Vancouverském Science World OMNIMAX (nebo i IMAX DOME) Theatre. Mnohem lepší zážitek, než klasický IMAX, kdy 3D efekt je vytvořen pomocí tvaru plátna a ne brýlí. Dokument sám o sobě je taktéž velmi povedený, vyprávění Harrisona Forda se příjemně poslouchá a díváte se podařené záběry města, prožijete zběsilou kamerovou jízdu vodovodním potrubím (při jejím sledování se mi dělalo díky právě zmíněnému 3D efektu špatně :-) a následně se děj přesune na náhorní plošinou, kdesi do Venezuely, kde se tým vědců snaží najít nové živočišné druhy. 4* za samotný dokument, 5* za to prožití v OMNIMAX Theatre. Škoda, že podobné kino nikde u nás blízko není.(24.1.2008)

Veľmi zaujímavý dokumentárny seriál...(6.6.2011)

Hezké přírodní scenérie, příjemná hudba......trochu mě mrzelo, že tam Harrison Ford mluvil jen na začátku, ale co už. Složitost vyprávění a ekologického naléhání odpovídalo stylu "Vysílání pro základní školy" takže jsem mohl nechat běžet mozek na neutrál, ale poučné to bylo, i když trochu naivním stylem podané, no ale hezké.(28.6.2010)

• Toto

Tak, tento dokument bol odfláknutý!(31.8.2011)

Niektoré zábery sú fakt krásne, ale inak ma to moc neoslovilo. Stolové hory vo Venezuele by si zaslúžili lepšie prevedenie a aj časovo je tento dokument dosť krátky, aby vystihol všetko to pekné. Ešte na začiatku ma potešil Narrator Harrison Indiana Ford.(25.9.2014)

Právě jsem si koupil DVD - je to opravdu lahůdka, skvostný obraz i zvuk!(16.8.2006)