• Indie

बद्रीनाथ की दुल्हनिया

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2017, 139 min

Ako voľné pokračovanie celkom sympatického filmu dosť podpriemer. Alliu stále ľúbim, ale Varan bol otravne slizský celý čas. Jadro príbehu stokrát videné a už som asi v štádiu, že ma táto téma začína otravovať. Jedna myšlienka sa ale musí oceniť: "Kyslíková bomba je najsilnejšia zbraň indického otca." :-)(10.2.2019)

Přesně takový film, který z Indie očekáváte. Je to moderní, je to líbivé, má to cit pro záběr a hlavně pro barevnost, jsou v tom písně, má to romantickou linii, která není vyloženě jednoduchá a musí si projít svými překážkami. V tomhle je to celkem průměrné. Navíc to má ještě sociální kritiku, která lehce filme oživuje.(5.10.2017)

• Aljak

Už filmový predchodca v podobe Humpty Sharma Ki Dulhania ma akosi neoslovilo, no a inak to žiaľ nebolo ani pri Badrinath Ki Dulhania. V prvej polovici som si akosi vytvoril averziu voči všetkým hlavným postavám, ktorých správanie mi išlo dosť na nervy. Po zlomovom okamihu síce išla kvalita o niečo vyššie, ale už to bolo akosi poznačené tou slabšou dejovou líniou zo začiatku. Samotná zápletka a pointa však vôbec neboli na zahodenie, ale tie postavy a ich hlúpe správanie v niektorých momentoch vo mne vyvolávalo miestami až odpor. S touto zápletkou a námetom by sa podľa mňa dalo vytvoriť aj niečo lepšie. Ale aspoň soundtrack to zachránil!(9.6.2017)

Rozpočet INR 440miliónov ($7miliónov)Tržby USA $1,993,259Tržby Celosvetovo $29,700,000▐ Rozbeh dosť dobrý. Máme tu na začiatok sympatických mladých hercov. Príbeh sústredení okolo dvoch otcov ktorý majú problémy zo srdcom kvôli výberu nastávajúcich pre svoje rozmaznaných či premúdrelých potomkov, kde musí byť aj tučné veno. Romantická komédia sa nám rozbehne s pekným tancom. Zhýralému synáčkovi padne do oka kočka, už si myslí že všetko pôjde samo a že má nastávajúcu nevestu v hrsti ale všetko sa značne skomplikuje. Stred filmu aj preto dosť pôsobí rozpačito, rozhárané, keď nastane lov po neveste ktorá zdrhla zo svadby. Posledná tretina je už stabilizovaná a značne sa to dá lepšie dokopy. Aj tak len priemer. /60%/(17.11.2017)

Emancipace je ústředním námětem filmu, který začíná jako dosti potrhlá komedie, která postrádá silnější citovou esenci, je jako koření různých chutí, které zcela překrývá pokrm pod ním. Ten vyplývá na povrch tím, jak se film pozvolna blíží k závěru a dává vyniknout dalšímu skvělému výtvoru z bollywoodské kuchyně. Komediální film spojený s genezí hlaního hrdiny a snahou ukázat cestu manželství v moderní společnosti, kde ženy pracují a dělají kariéru.(31.3.2018)