Cesta do hlubin mozku (TV seriál)

• Česko

Mozek

The Brain With Dr. David Eagleman

The Brain with David Eagleman

Journey to the Centre of the Brain

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2015, 6x50 min

David Eagleman

David Eagleman je chlápek s luxusníma kotletama a fakt velkým charismatem. Tento šestidílný dokument napsal a předvedl tak perfektně, že i laik v oboru psychologie a neurologie se dozví zajímavá fakta a informace. A vtípek, kdy v díle o rozhodování nastoupí do Deloreana a chtěl by cestovat časem mě utvrdil v tom, že tohle je určitě na 5 hvězd.(9.6.2018)

Čo je vlastne skutočnosť? Čokoľvek, čo nám povie náš mozog. Krásne povedané a vysvetlené. Vedecký dokument so všetkým čo má byť. Nemusí osloviť každého roľníka, ale zaujme stopercentne každého, ktorí chcú aspoň trochu niečo vedieť. Ako funguje náš mozog, prečo sme takí, akí sme (je to duša?). Prečo sú všetky zvieratá tak rýchlo pripravené na život a my sme tak dlho deťmi? Najlepšia časť je časť 4 - Ako sa rozhodujeme? Je jasné, že o mozgu ako takom vieme málo a mnoho sú aj dohady, no vedecký prínos tvorcov tohto programu je nesporný.(19.10.2018)

Jedná se o můj nejoblíbenější vědecký dokument. Považuji ho především za velmi přínosný i do praktického života. Tak například jsem si pohovor domluvil po obědě :)(9.1.2017)

Opravdu zajímavý dokument. Kdo pozorně vnímá a chápe, přiučí se něco o sobě i o lidech ve svém okolí. Pak ale náhle přijde zvrat - v posledním, šestém díle, začne opravdu blábolit a popírat i věci, které řekl dříve. Kdo by chtěl žít nekonečně? Já třeba určitě ne. S tím souvisí praktické zamyšlení - už teď je 7mld lidí na zemi až moc. Pakliže lidé nebudou ubývat, ale přibývat ano - co bydlení, strava, voda...? A nakonec - pokud by lidi dál udržovali naživu virtuálně, místo v tělech, pak stačí jeden schopný zlomyslný hacker a je po nich. Nebo naopak - oni sami by mohli ovládnout i elektronickou síť a v háji by bylo biologické lidstvo. Prostě - někteří lidé už neví, kdy s pokusy přestat.(18.8.2018)

Naprosto fantastický dokument, rozhodně doporučuji! Nejvíc se mi líbil čtvrtý díl.(2.7.2018)