Cesta do hlubin mozku (TV seriál)

• Česko

Mozek

The Brain With Dr. David Eagleman

The Brain with David Eagleman

Journey to the Centre of the Brain

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2015, 6x50 min

David Eagleman

Jedná se o můj nejoblíbenější vědecký dokument. Považuji ho především za velmi přínosný i do praktického života. Tak například jsem si pohovor domluvil po obědě :)(9.1.2017)

David Eagleman je chlápek s luxusníma kotletama a fakt velkým charismatem. Tento šestidílný dokument napsal a předvedl tak perfektně, že i laik v oboru psychologie a neurologie se dozví zajímavá fakta a informace. A vtípek, kdy v díle o rozhodování nastoupí do Deloreana a chtěl by cestovat časem mě utvrdil v tom, že tohle je určitě na 5 hvězd.(9.6.2018)

Opravdu zajímavý dokument. Kdo pozorně vnímá a chápe, přiučí se něco o sobě i o lidech ve svém okolí. Pak ale náhle přijde zvrat - v posledním, šestém díle, začne opravdu blábolit a popírat i věci, které řekl dříve. Kdo by chtěl žít nekonečně? Já třeba určitě ne. S tím souvisí praktické zamyšlení - už teď je 7mld lidí na zemi až moc. Pakliže lidé nebudou ubývat, ale přibývat ano - co bydlení, strava, voda...? A nakonec - pokud by lidi dál udržovali naživu virtuálně, místo v tělech, pak stačí jeden schopný zlomyslný hacker a je po nich. Nebo naopak - oni sami by mohli ovládnout i elektronickou síť a v háji by bylo biologické lidstvo. Prostě - někteří lidé už neví, kdy s pokusy přestat.(18.8.2018)

Naprosto fantastický dokument, rozhodně doporučuji! Nejvíc se mi líbil čtvrtý díl.(2.7.2018)

Britská dokumentární série neurologa, spisovatele a moderátora Davida Eaglemana je hodně poučná velmi dobře propracovaná. Na téma jak funguje mozek to nejlepší co kdy bylo k vidění v televizi, nejzajímavější je šestý díl.(14.12.2016)