Rodina

La familia

The Family

(festivalový název)

Venezuela / Chile / Norsko, 2017, 82 min

Taková festivalová klasika, pro mě tedy ještě víc umocněná faktem, že do Venezuely se odstěhoval jeden známý, oženil se tam, má tam děti - a teď nemůžou zpátky. Film celkem naturalisticky zobrazuje každodenní nelítostnou realitu hlavního města státu, ve kterém se rozpadá vláda a zákony jsou spíš pro smích. Má naštěstí docela normální délku a tempo, takže nenudí - ale ani nenadchne. Navíc konec byl takový uspěchaný, utnutý, nevím co si o něm myslet.(11.7.2017)

La familia mi připadal ze začátku jako zajímavý film. Ukazuje život na předměstí hlavní města Venezuely, zároveň je to o znovunaplnění vztahu otce a syna, jenž společně utíkají před smrtí. Otec je slušný člověk, který je nucen krást aby vůbec uživil sebe a syna. Bohužel po pár minutách zpomalí tempo někam hluboko pod bod mrazu a vy se například čtvrt hodiny díváte, jak otec a syn zedničí v nějakém domě, což u filmu který má něco málo přes hodinu je docela dost. Nebýt to tak utahané, nenudilo by to a byl by z toho krásný film.(7.7.2017)