Pod palbou: válka objektivem Tony Vaccara

Underfire: The Untold Story of Pfc. Tony Vaccaro

Dokumentární / Životopisný

USA, 2016, 71 min

Max Lewkowicz

Velmi syrový pohled na válku včetně radostných okamžiků. Mikrohistorie očima talentovaného fotografa, který ukázal pravou tvář války. K tomu příjemná komentovaná prohlídka jeho fotek.(6.12.2017)

Do dnes som si myslel, ze dokumentov a filmov o Druhej svetovej vojne som už videl dosť a najmä všetko, co za to stalo. Dnes musím po zhliadnutí tohto snímku povedať, ze toto je jeden z najväčších filmov, co som kedy videl. Životopisný dokumentárny film obycajneho, ale o to hrdinskejsieho človeka akým je Tony Vaccara, jeho obrovská skromnosť s ktorou skrýval vyše 8000 fotografii z tajne prepasovaneho fotaku, ktorý bral do rúk vždy, ked po boji mohol odložiť pušku, mi totálne vyrazil dych. Tie náhody, či zásahy niečoho vyššieho, co mu zachránili život, napr. ked jeho celu čatu zabili, to sa nedá opísať, to sa musí vidieť!!!Putovanie tohto obyčajného pešiaka, ktorý chcel dokázať, ze je lepší ako členovia dokumentacnych jednotiek USA, ku ktorým ho odmietli vziať pre jeho vraj mlady vek, po bojiskách ktorými prešiel po vylodení v Normandii, Jeho absolútne nadčasové posolstvo humanity a odporu proti vojne, odporúčam pozrieť každému!!!!!(19.11.2016)

Opravdu silný portrét jednoho z nejlepších fotografů 2. světové války, těžko tomu lze něco vytknout.(2.11.2017)