Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Král Ratan Singh (Shahid Kapur) a Padmavati (Deepika Padukone) prožívají šťastné a zamilované první dny manželství, když se o neobyčejné kráse Padmavati doslechne krutý indický sultán Alauddin Khilji (Ranveer Singh). Lstivý válečník chce vlastnit všechno, co je krásné a vzácné, zatouží tedy i po Padmavati. V čele své obrovské armády se vydá do království Mewar, aby ho dobyl a získal tak jeho nádhernou královnu. (rikitiki)

(více)

Recenze (20)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Takovýho virválu jen proto, že se chtěl sultán kouknout na královnu, jestli pověsti nelžou a ona je skutečně krasavice nevídaná. Nic horšího, než pohled by jí patrně nehrozilo, protože sultán byl evidentně na kluky, soudě dle jeho těsného propojení s oddaným otrokem. Sultán byl teda slušnej psychopat, který se permanentně utápěl v depresi a zcela jasně si přál zemřít, proto se pouštěl furt do dalších a dalších nesmyslných sporů. Asi nezvládl coming-out. Smůla, že jeho protivník trpěl urputnými záchvaty etiky, které mu nedovolovaly sultána zabít, přestože ten se mu několikrát skoro vrhnul pod kudlu. ____ Film je silně ritualizovaný, podstatnou část jeho stopáže zabírá efektní motání se do šatů a zpomalené přípravy na veřejná vystoupení. Žádná z postav rozumu moc nepobrala, protože se chovají jako cvoci, například věří sultánovi, jehož poznávacím znamením je, že každého a vždy zradí. Akorát tedy procesí stovek služebnic mělo jistý vojensko-taktický nápad, ale to dle všeho odněkud obšlehli. ____ Snímek má nepřehledný děj, mnohé situace se opakují a napětí ani empatie s postavami se nedostavila. Celé je to utopené ve velkolepé výpravě, ale jiskru to nemá žádnou. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Váhal jsem, zda dát 4 hvězdy, ale po několika reprízách prostě musím uznat, že film má svoji sílu, přitažlivost, 4 hvězdy si zaslouží. Snímek je neobvyklý v tom, jak se nerozpakuje zobrazit hlavní postavy, kdy sice předkládá jasné dobro a zlo, ale místo pohádkovosti nastupuje realismus, morální indiference, hlavní hrdina zloduch a jeho pravá ruka, taky, kde tohle v Indii máte? Navíc nemá rejžu potřebu moralizovat, nebo nějak relativizovat celý příběh. Režisér měl solidní rozpočet (33 mil USD), umí používat CGI a efekty s citem, přesto si kladu otázku, jak by to vypadalo, kdyby měl rozpočet třikrát vyšší a mohl použít skutečná zvířata a více se vyžít na válečné složce? Nebyl by z toho jeden megafilm nebo rovnou snímky dva jako Krvavé pobřeží? Je vyloženě poznat, že by postavám slušelo více rozvinutí charakterů (jsou to spíše jen archetypy, než charaktery) a jejich děje, někdy se vyloženě používají zkratkovité postupy pro rozvinutí děje jako v počátcích filmů, což není špatně, jen to konstatuji. Příběh království Mewar na počátku 14.stol., který ohrožuje muslimský sultán Alauddin Khilji, je rozhodně poutavý, výpravný, silná hudba. Vynikající herci, zejména Ranveer Singh jako Alauddin, film je spíše než velkofilm směs dramatu, legendy, romantiky ve výpravných rozměrech s určitým historickým sentimentem a stereotypy (Hindu dobrý, musulman zlý atd.). Ale budiž tak to část populace vnímá, rozhodně další látka ke studiu, na školách se rozhodně neučí, že Indie odolala útokům Mongolů, Čatagajského chanátu. Nelze se ubránit srovnání s Bajirao Mastani, ten sice byl výrazně výpravnější, válečný, měl více hudebních čísel, byl v některých momentech hodně působivý, ale byl dokonalý v segmentech. Kdežto Padmaavat je určitě dokonalejší jako celistvý film, který bych klidně bez obav pustil i do našich kin. Film hojně vydělal doma i v zámoří, takže doufám, že nám rejža chystá nějakou výpravnou pecku a ještě větší rozpočet. ()

Reklama

Rominator 

všechny recenze uživatele

Sultán Alauddin Khalji (Ranveer Singh) se dozví o neobyčejně krásné ženě, vydává se proto na válečnou výpravu do Mewaru, aby královnu Padmavati (Deepika Padukone) získal... Výprava a triky nejsou vůbec špatný, ale příběhu chyběl spád. Ve filmu jsou postavy, které by si zasloužily mnohem větší prostor. Názorným příkladem je první žena krále Ratana Singha. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Na kontroverzný film Padmavati som sa naozaj tešil, a tým pádom som mal aj pomerne veľké očakávania (čo býva zvyčajne zároveň najčastejším dôvodom sklamania). Ale musím uznať, že vďaka prvotriednej vizuálnej kvalite to bol pre mňa príjemný takmer 3-hodinový zážitok. Výprava, kostýmy, kulisy, scenérie, vizuálne efekty - to bola radosť na to pozerať! Do toho celého zasadený slávny epos o princeznej Padmavat, ktorý bol síce čiastočne pozmenený v porovnaní s originálom Malika Muhammada Jayasiho, no podstata bola zachovaná a dramatizácia sa naozaj podarila na výbornú. Ranveer, Shahid a Deepika zahrali svoje postavy znamenito, najmä Ranveer mi nesmierne pasoval do tej role vypočitavého zloducha akým bol Alauddin Khilji. Čo by som tomuto filmu vytkol, tak jedine slabší rozbeh a nevýrazný soundtrack. Ale to nič nemení na mojom celkovom nadšení. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet INR 2.150miliónov ($33miliónov)Tržby USA $11,846,060Tržby Celosvetovo $74,630,951▐ Sanjay Leela Bhansali vie točiť, predať veľkoleposť, ponúknuť krásny vizuál a dravé či nežné choreografie tancov, tieto aspekty sú jeho doménov. Dejovo to je miestami troška kostrbaté, prípadne zbytočne zdĺhavé, či dokonca aj nezrozumiteľné, pripomína to Trójsku vojnu. Sultan občas pôsobí dosť bláznivo, uletene, postavy na jednej aj druhej strašne splívajú herci sa strašne na seba podobajú. Samozrejme Deepika Padukone tu vládne, strháva veľkú pozornosť. Nie je to dokonalé ale taký priemer to spĺňa. /70%/ ()

Galerie (94)

Reklama

Reklama