poster

Padmaavat

 • Indie

  Padmavati

  (pracovní název)

Drama / Historický / Romantický

Indie, 2018, 164 min

 • T2
  ****

  Rozpočet INR 2.150miliónov ($33miliónov)Tržby USA $11,846,060Tržby Celosvetovo $68,600,000▐ Sanjay Leela Bhansali vie točiť, predať veľkoleposť, ponúknuť krásny vizuál a dravé či nežné choreografie tancov, tieto aspekty sú jeho doménov. Dejovo to je miestami troška kostrbaté, prípadne zbytočne zdĺhavé, či dokonca aj nezrozumiteľné, pripomína to Trójsku vojnu. Sultan občas pôsobí dosť bláznivo, uletene, postavy na jednej aj druhej strašne splívajú herci sa strašne na seba podobajú. Samozrejme Deepika Padukone tu vládne, strháva veľkú pozornosť. Nie je to dokonalé ale taký priemer to spĺňa. /70%/(2.4.2018)

 • Aljak
  *****

  Na kontroverzný film Padmavati som sa naozaj tešil, a tým pádom som mal aj pomerne veľké očakávania (čo býva zvyčajne zároveň najčastejším dôvodom sklamania). Ale musím uznať, že vďaka prvotriednej vizuálnej kvalite to bol pre mňa príjemný takmer 3-hodinový zážitok. Výprava, kostýmy, kulisy, scenérie, vizuálne efekty - to bola radosť na to pozerať! Do toho celého zasadený slávny epos o princeznej Padmavat, ktorý bol síce čiastočne pozmenený v porovnaní s originálom Malika Muhammada Jayasiho, no podstata bola zachovaná a dramatizácia sa naozaj podarila na výbornú. Ranveer, Shahid a Deepika zahrali svoje postavy znamenito, najmä Ranveer mi nesmierne pasoval do tej role vypočitavého zloducha akým bol Alauddin Khilji. Čo by som tomuto filmu vytkol, tak jedine slabší rozbeh a nevýrazný soundtrack. Ale to nič nemení na mojom celkovom nadšení.(31.3.2018)

 • Andrea1717
  **

  Tak veľmi, veľmi som chcela aby sa mi tento film páčil, ale ani po treťom pozretí (v pôvodnom znení, s Aj titulkami a českými titulkami) ma žiaľ neokúzlil a šancí som mu dala dosť. Úžasná ústredná trojica Deepika, Shahid a Ranveer, už len to by malo byť zárukou úžasného zážitku, ale nedostavil sa. Hudobne je veľmi nevýrazný, piesne nejaké bez života, zaujímavého deja pomálo a preto aj dĺžka je dosť únavná. Tvorcom treba uznať, že spracovanie po vizuálnej stránke je veľmi dobré, ale žiaľ absolútne to nevyváži nedostatok toho ostatného. Filmu chýba iskra, to niečo prečo je film dobrý, vzrušenie, ten pocit nech už viem ako to dopadne ale súčasne nechcem aby to skončilo, lebo sa chcem naň ešte dívať, toto mu chýba, škoda. Podľa humbuku, ktorý film sprevádzal som čakala bombu v štýle Baahubali ale ten Padmaavati strčí do zadného vrecka nohavíc...(31.3.2018)

 • rigby
  ***

  Pro někoho možná trochu rozvláčné, jako většina indických filmů. Ale pro fanoušky je to úchvatný film, skvěle natočený, plný nádherných obrázků a skvělé hudby a nezbytných tanců. Ano, tyhle chvilky jsem si hodně užíval, i když na druhou stranu jsem se také nudil. Samostatnou kapitolou jsou pak bojové scény, rovněž vizuálně ztvárněné na jedničku. A při závěrečné scéně jsem zapomněl i dýchat, a to trvá tak nekonečně dlouho. Nicméně v průměru musím dát jen lepší průměr.(24.4.2018)

 • Vavča
  ****

  Váhal jsem, zda dát 4 hvězdy, ale po několika reprízách prostě musím uznat, že film má svoji sílu, přitažlivost, 4 hvězdy si zaslouží. Snímek je neobvyklý v tom, jak se nerozpakuje zobrazit hlavní postavy, kdy sice předkládá jasné dobro a zlo, ale místo pohádkovosti nastupuje realismus, morální indiference, hlavní hrdina zloduch a jeho pravá ruka, taky, kde tohle v Indii máte? Navíc nemá rejžu potřebu moralizovat, nebo nějak relativizovat celý příběh. Režisér měl solidní rozpočet (33 mil USD), umí používat CGI a efekty s citem, přesto si kladu otázku, jak by to vypadalo, kdyby měl rozpočet třikrát vyšší a mohl použít skutečná zvířata a více se vyžít na válečné složce? Nebyl by z toho jeden megafilm nebo rovnou snímky dva jako Krvavé pobřeží? Je vyloženě poznat, že by postavám slušelo více rozvinutí charakterů (jsou to spíše jen archetypy, než charaktery) a jejich děje, někdy se vyloženě používají zkratkovité postupy pro rozvinutí děje jako v počátcích filmů, což není špatně, jen to konstatuji. Příběh království Mewar na počátku 14.stol., který ohrožuje muslimský sultán Alauddin Khilji, je rozhodně poutavý, výpravný, silná hudba. Vynikající herci, zejména Ranveer Singh jako Alauddin, film je spíše než velkofilm směs dramatu, legendy, romantiky ve výpravných rozměrech s určitým historickým sentimentem a stereotypy (Hindu dobrý, musulman zlý atd.). Ale budiž tak to část populace vnímá, rozhodně další látka ke studiu, na školách se rozhodně neučí, že Indie odolala útokům Mongolů, Čatagajského chanátu. Nelze se ubránit srovnání s Bajirao Mastani, ten sice byl výrazně výpravnější, válečný, měl více hudebních čísel, byl v některých momentech hodně působivý, ale byl dokonalý v segmentech. Kdežto Padmaavat je určitě dokonalejší jako celistvý film, který bych klidně bez obav pustil i do našich kin. Film hojně vydělal doma i v zámoří, takže doufám, že nám rejža chystá nějakou výpravnou pecku a ještě větší rozpočet.(3.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace