Legend of Fragrance

Epizody(44)

Vavča

Příběh z dob čínské první republiky, kdy válka s Japonskem byla ještě daleko. Takže tipuji přelom dvacátých, třicátých let. Uvidíte celkem impresivní drama souboje dvou rodin podnikající ve výrobě parfémů, do toho můžete čekat tradiční témata pomsty, zrady, poztrácených dětí a zákeřných Japonců, nyní i Japonek! :) Seriál má hodně velkou výhodu v silném hereckém obsazení a celkem silném scénáři, nemohu říct, že by byl počet epizod nadbytečný, ani zde nejsou nějaké divné fillery a natahování. Legendu o králi démonů, co unáší dívky, kdosi využívá ke skutečným únosům. Takže kromě vztahu hlavní dvojice, zahradnice Le Yan (Tiffany Tang), a následník bohaté rodinyNing Zhi Yuan (Li Yifeng), uvidíte i vedlejší příběhovou linku, ke kraluje nově příchozí doktor (a nejen to) An Yi Chen (William Chan). Hlavní dvojka má mezi sebou skutečně chemii a jiskří to mezi nimi, což je na čínské poměry hodně neobvyklé, Li Yifeng perfektní jako rozmazlený spratek, Tiffany má velmi sympatickou roli nezávislé, odvážné dívky, aniž by byla otravná nebo nesnesitelně dokonalá a vševědoucí (jak se jí to občas stávalo v Princess Weiyoung). Ze vzájemné nevraživosti se rodí zajímavý vztah, do toho se postupně protínají linky hlavních a vedlejších postav. Nemohu sérii vytknout ani technické zpracování, hudbu, nebo příležitostné akční vložky, naopak ten koktejl drží dobře pohromadě, aniž by vytvářel pachuť. Tři a půl hvězdy určitě (viděna verze 44 dílů), rozmyslím si při repríze, zda ne 4 hvězdy. Přece jen konec má možná až moc zbytečných dramatických zvratů, ale zase je výhodou celkem neobvyklé vyústění děje. I přes povinné zpracování různých stranických témat, včetně zobrazení tradičního nepřítele (to je mi ale, záhada:proč v Číně nikdy nehrají Japonce Japonci:)) Na druhou stranu, působilo by to důvěryhodněji a lépe, ale toho se nedočkáme. Neobvyklý mix detektivky, romance, akce, ale taky komedie. Začátek je hodně návykový, ve třetí čtvrtině seriálu vrcholí děj, ale ten závěr mi přišel příliš komplikovaný. ()