Kurt & Courtney

• Velká Británie Kurt & Courtney
všechny plakáty

Tragická smrt sedmadvacetiletého leadera, zpěváka, textaře a kytaristy skupiny Nirvana Kurta Cobaina v roce 1994 byla úředně označena za sebevraždu. Dokumentarista Nick Broomfield ale ve svém filmu Kurt & Courtney naznačuje i jiné eventuality a pátrá po okolnostech zpěvákovy podle něj ne úplně jasně vysvětlené smrti. (oficiální text distributora)

Shitonit

Kdo pamatuje Nirvanu, ví že okolnosti bodou navždy nejasné, páč takovej chaos jako měl v životě Kurt, mám snad jen já :-) Kdo Nirvanu nepamatuje, těžko bude chápat tento filmík. Podle mě za jeho smrtí stojí Emzáci, páč Kurt byl taktéž Emzák, jináč by nemohl tvořit tak dokonale Emzáckej sound. P.S. Kurt má na týdle fotce Ítýho voči. Že by se oddělal poté co se nedovolal domů ?? ()

CorvusBlek

Dokument o umělci, potažmo jeho skupině ve kterém nezazní ani jedna jejich skladba. Novinář BBC vstupuje do jemu neznámého prostředí se snaží mapovat Cobainův odchod z tohoto světa skrze komentáře několika zaujatých svědků, známých...Rozhovory se zfetovanými individui mě dost pobavily. ()

nash

Pro fanoušky Nirvany a Kurta Cobaina naprosto povinná záležitost. Jde v podstatě o teorii, že Cobain se nemusel nutně zabít sám, ale že mu s tím někdo pomohl. A mohl to být někdo, koho si najala jeho tehdejší žena, dnes Formanova dvorní herečka Courtney Love. Dost zajímavý! ()

emilkac

zaujímavy dokument, ktorý mal bohužial naviac...hovorím o Nickovy Broomfieldovy ktorý podla mojho nazoru k tejto hudobnej legende pristupil dost ležerne a to je aj na tomto dokumente vidiet...chvalim to ze sa tam objavia vsetky postavy o ktorých som ako Kurtov fanusik tolko krat cítal...co sa jedna vykreslenia Kurtovej postavy mame moznost nazriet pod spevakovu masku a spoznat jeho vnútro..aky bol ked bol dieta a vlastne zistujeme aj to ze dieťaťom ostal navzdy pretože to boli jeho posledne štastne chvílky života.......... ()

nikinikiniki

Celý dokument je velký spiknutí proti Courtney Love. Křivé obviňování z vraždy Kurta, nadávky, urážky... Být Courtney Love, žaluji je! Spousty rozhovorů bylo domluvených a určitě přesně sepsaných, co mají říkat - házet na Courtney špínu (viz. její otec). Hodně věcí a informací bylo naprosto jiných než v knize Těžší než nebe a přitom šlo o banální věci. Kniha byla mnohem přesvědčivější, než vidět živě lidi, co akorát Courtney urážejí. A ta bývalá chůva Frances naprosto totálně sjetá při rozhovoru :D Fakt moc. Dávám dvě hvězdy, Courtney mám ráda, i když je pěkná dračice a je známo, že se ráda pere, nicméně ani trochu se mi nelíbí, když jí urážejí a obviňují. ()

black8 odpad!

Škoda slov. Amatérska hovadina, ktorá dáva priestor vyjadriť sa všelijakým zamidrákovaným nímandom. Jediný, kto mal čo povedať, bola Kurtova teta a jeho bývalá priateľka. Ale dozvedeli sme sa vôbec niečo podstatné, okrem toho, že ľuďom jebe? ()