No es nada, mamá, sólo un juego

Drama / Thriller

Španělsko / Venezuela, 1974, 85 min

Alejandro Ulloa

Mercedes Alonso

Skvělé dominantní a submisivní drama. Zlovolný muž (výtečný David Hemmings, který tu vypadá velmi dobře, bez ohledu na to, co dělá-kdo by to jen řekl, že se hvězdný Hemmings objevil i v takových-to filmech) terorizuje svou matku a mladou, chudou dívku (výtečná Andrea Rau), kterou sexuálně zneužívá a všelijak ponižuje, poté co se ocitne vyloučen z otcovy vůle. Pěkná úvodní scéna a jinak typické Euro-sleazy. Povrchní, dekadentní, perverzní s možstvím nahoty, sexu a lidského ponižování až na úroveň degradace. Patrně to nejlepší od režiséra Forquého, který je znám mmj. například ještě filmem "In the Eye of the Hurricane". Jen pro tvrdší nátury a rozhodně nedoporučuji feministkám.(4.3.2012)

No tak to byla absolutní náááádhera!!!!! Tento film mi absolutně dokonale sednul, úžasně jsem si ho užíval. Hlavní postava Juan je zvrhlej deviant a skoro celej film je o tom, jak si podává místní kočičku. Nádherná herečka!! To je na filmu další velké plus, že ta ženská je fakt překrásná jižanka ... no ... Noa teď onji tam uvězní v jakési ohradě, nechá ji vyhladovět, ponižuje ji tak šíleným způsobem, že z ní udělá doslova robota, neživou věc. Je zde spousta nahoty, zneužívání atd. Ale i když jsou to zvrácené praktiky, takje to podáno tak jaksi ...skvěle!!! Jestli nějakej film někdy přesně vystihnul část obsahu mé zvrhlé psychiky a sexuality, je to přesně tento film... Juan si holku úplně podmaní a pak se k ní začne chovat relativně hezky. Celá pointa původně jednotvárného a samoúčelného filmu se vyjeví až na konci. To mi připomnělo skvělé japonské pinku-exploitery, kde je vždy i nějaká zápletka, motiv a dějové vyvrcholení. Tady je konec taky dost slušnej. A ještě co je na tom filmu úžasný, tak ten hlavní hrdina. I když tam dělá tak hrozný věci, tak ho prostě máte rádi!! Prostě je to takový pohodář, herec Hemmings si svoji roli vyloženě užívá. Hroznej sympaťák, který je prostě nad věcí a dělá si co chce jak v životě, tak se ženskou, matkou i otcem ... Na rok vzniku hodně odvážná věc. A je to prostě absolutní perla, to sem vůbec nečekal ... BOMBA!!!(1.4.2013)

Revenge movie po spanielsky a ze chuti. Co si budeme nahovart. Je ho hlavne kvoli neuveritelne pritazlivej Andrea Rau alias Lola, ktora s lahkostou padajucich kusov oblecenia plni mokre sny vacsiny muzov o zvadzani chyznej, jednoduchej Marii - po venezuelsky - Loly. Dost dlhy a nudny zaciatok, ktoreho pocity este zhorsovala mizerna kvalita kopie, ale neskor to zacne naberat tempo, ktore sa nezastavi az do prekvapiveho konca. Pekny kusok. Zo vsetkych uhlov pohladu.(1.6.2013)