Reklama

Reklama

Děkujeme za déšť

(festivalový název)
  • angličtina Thank You for the Rain
Norsko / Keňa / Velká Británie, 2017, 90 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Když před pěti lety vzal poprvé do ruky kameru sympatický keňský farmář Kisilu, aby začal dokumentovat život své rodiny a okolní vesnice, nebylo možné očekávat, jak silný příběh z jeho vyprávění vzejde. Podmanivý příběh odhodlání, pokory a tvrdé práce. Ale také příběh boje proti klimatické změně. Když jednoho dne jeho domov zasáhne zničující bouře, Kisulu se rozhodne vyzvat lidi ve své komunitě k akci. Ta ho zavede až na samý vrchol politické debaty. Snímek Děkujeme za déšť je výpovědí věčného optimisty, který však v boji o zelenější svět otestuje vlastí limity i překážky systému, ve kterém žijeme. (Země na talíři)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Připomíná to trochu naše komunitní zemědělství. Docela zdevastovaný kraj. Farmář si stěžuje na sucho, ale když si v Africe vykáceli lesy a vaření a vyschla jim i spodní voda, tak ať se nediví. Podle předpovědí na do roku 2050 počet obyvatel Afriky opět třikrát stoupnout a z životního prostředí se stane peklo na Zemi. A ty klimatické změny - to je u nás ohřejeme... ()

Caa 

všechny recenze uživatele

Globální oteplování nepříznivě ovlivňuje počasí, které je stále vrtkavější. Střídání dlouhých suchých období a přívalových dešťů likviduje na vyprahlé keňské půdě úrodu zdejších farmářů a vystavuje jejich rodiny hladu. Kisilu se schází s lidmi z okolních vesnic a seznamuje je s přístupem, který jim má pomoci přežít. Vysazování stromů omezí půdní erozi a zadrží vlhkost v půdě. Pro keňské farmáře je jediným způsobem, jak mohou globálnímu oteplování čelit. Díky svému odhodlání se Kisilu dostane až na Klimatickou konferenci do Paříže, kde se o nutnosti změny pokusí přesvědčit i světové vůdce. ()

Galerie (6)

Související novinky

Země na talíři a na plátnech kin

Země na talíři a na plátnech kin

16.09.2017

Témata potravin a zemědělství se letos opět představí v podobě dokumentárních filmů na festivalu Země na talíři. Jeho 7. ročník se ve svém podtitulu ptá, zda s vírou v současnou i budoucí funkčnost… (více)

Reklama

Reklama