poster

Děkujeme za déšť (festivalový název)

 • angličtina

  Thank You for the Rain

Dokumentární

Norsko / Keňa / Velká Británie, 2017, 90 min

Režie:

Julia Dahr

Hudba:

Chris White

Producenti:

Hugh Hartford
(další profese)
 • Caa
  *****

  Globální oteplování nepříznivě ovlivňuje počasí, které je stále vrtkavější. Střídání dlouhých suchých období a přívalových dešťů likviduje na vyprahlé keňské půdě úrodu zdejších farmářů a vystavuje jejich rodiny hladu. Kisilu se schází s lidmi z okolních vesnic a seznamuje je s přístupem, který jim má pomoci přežít. Vysazování stromů omezí půdní erozi a zadrží vlhkost v půdě. Pro keňské farmáře je jediným způsobem, jak mohou globálnímu oteplování čelit. Díky svému odhodlání se Kisilu dostane až na Klimatickou konferenci do Paříže, kde se o nutnosti změny pokusí přesvědčit i světové vůdce.(25.1.2018)

 • Mackoun
  ****

  Po omezenou dobu k vidění zdarma na online festivalu "Země na talíři" spolu s dalšími dokumenty zde: http://www.jimejinak.cz/festival/zeme-na-taliri-vstupenky/(22.1.2018)

 • Marze
  ****

  Připomíná to trochu naše komunitní zemědělství. Docela zdevastovaný kraj. Farmář si stěžuje na sucho, ale když si v Africe vykáceli lesy a vaření a vyschla jim i spodní voda, tak ať se nediví. Podle předpovědí na do roku 2050 počet obyvatel Afriky opět třikrát stoupnout a z životního prostředí se stane peklo na Zemi. A ty klimatické změny - to je u nás ohřejeme...(26.9.2020)