Má křídla, kdo končí pádem (festivalový název)

• německý

Jeder der fällt hat Flügel

Those Who Fall Have Wings

(festivalový název)

Rakousko, 2015, 92 min

Peter Brunner

Peter Brunner

Franz Dude

KVIFF 2015 - Tomuhle se říká pravé Rakouské psycho. Příběh se doslova zažere do vašeho mozku a začne vám z vaší psychiky dělat guláš. Nevíte, co si o tom myslet a já to nevím ani po pár dnech, co jsem to viděla. Dost mi na filmu vadil střih scén, neustále to přeskakovalo sem a tam. Scéna s prasaty mi přišla divná a zbytečná, ale na druhou stranu se mi to líbilo. Babička byla sympatická a herecký výkon Kati byl skvělý.(11.7.2015)

• rakosabasta

Psychologickou potřebu výpovědi pana režiséra o překonání ztráty (asi) nejmilejšího člověka v rodině chápu. Ale už tak nějak nechápu, proč na to láká koukat i jiné lidi. Vznikl podivný realisticko-lyricko-hororovo-metafyzický útvar zasažený časoprostorovými změnami, na kterém je pouze a jen úžasný herecký výkon Jany McKinnon.(30.7.2015)

• hero_bk

Kdo tohle pustil do hlavni souteze? O cem to proboha bylo?(11.7.2015)

• psot

KVIFF 2015...zvláštní cena poroty .... tak ta se zřejmě uděluje z lítosti. Po 3 dnech od shlédnutí ve Varech stále nejsem pochopit o čem to vlastně bylo. Jediné co je mi jasné, že pan pseudorežisér musel mít hodně nezdravý vztah ke své óma. Jo, a kdo je schopen udělit tomu plný počet, nechť pozdravuje svého psychiatra !(9.7.2015)

• Inferio

Děj jsem u filmu s popisem "nejexperimentálnější snímek hlavní soutěže" ani nečekal. Tak jsem v tom hledal něco jiného. Nenašel. [KVIFF 2015, Hlavní soutěž, Světová premiéra](8.7.2015)