Geniální průšvih

(festivalový název)
  • Thajsko Chalard Games Goeng (více)

Příběh na motivy skutečných událostí o geniální studentce, jejích kamarádech a společném plánu, jak na podvádění v testech vydělat miliony. (Asean+3 Film Festival)

artlover

Celý film som trpela ako blázon, lebo ja odpisovať neviem a čakala som, kedy nás všetkých chytia. Takže napätie a atmoška zvládnuté. Kvitujem, že tí dvaja cmučkovia sa nakoniec dokopy nedali a on bol presne taký trt ako pôsobil od samého začiatku. Nápad s klavírom super, odpisovacie scény takisto. Keby sa menej moralizovalo a tatko si nevyzliekal teatrálne košeľu od dcéry, dám možno aj 5*. Skoro. ()

SeaMonster

Tento film mi byl doporučen a upřímně, nebyla jsem si úplně jistá, co očekávat. Měla jsem trochu strach, že půjde o obyčejný film o středoškolácích, kde se stejně časem od hlavní zápletky dostaneme k řešení osobních problémů, ale opak byl pravdou. Téma podvádění při testech bylo podle mě výborně zpracované – navíc když vezmeme v potaz, že v asijských zemích je na dobré známky kladen mnohem větší důraz, není divu, že jsou některé scény tak vyhrocené. Scény z velkého podvodu ve druhé části filmu měly opravdu hutnou atmosféru. Situaci hlavních hrdinů jsem si dovedla živě představit, a možná právě díky tomu mi film připadal možná i napínavější než leckteré thrillery nebo akční filmy. Herecké výkony a zajímavá práce s kamerou měly v budování atmosféry také nemalou roli. Hlavní hrdinka Lynn i další geniální student Tong jsou podle mě skvělými příklady toho, že i geniální postavy se dají popsat správně. Žádné klišé takového typu, že prospívající studenti tráví veškerý volný čas učením a s normálními lidmi se nebaví. Ve skutečnosti je to spíše tak, že chytří lidé učení moc v lásce nemají, protože dávají přednost logickému odvozování většinou přímo při psaní testů. To ostatně můžeme ve filmu vidět. Lynn ve volném čase hraje na piano nebo navštěvuje přátele. Krásný příklad je také scéna, kdy se Grace učí na test z matematiky - Lynn to přijde trochu divné a odpovědi vymyslí, aniž by potřebovala jakýkoli naučený postup. Takže za mě příjemné překvapení. Film bych určitě doporučila (nejen) matematikům :) ()

XXX99

Posolstvo je zrejmé. Akurát v dnešnej dobe "nahrab si co môžeš " to vyznieva úplne smiešne a ťažko uveritelne ()