Reklama

Reklama

Senekův den

(festivalový název)
  • Litva Senekos diena (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1989, poslední etapa sovětské éry ve Vilniusu. Parta osmnáctiletých přátel se rozhodla řídit Senekovým odkazem, s heslem: „Žij každý den, jako by byl tvůj poslední“. Snímek pozoruje tuto skupinu o 25 let později a zjišťuje, komu se daří žít, jak si slíbili a kdo zradil ideály svého mládí. (Severský filmový podzim)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

lenuse 

všechny recenze uživatele

S filmem jsem z pracovních důvodů strávila více času, než jsem plánovala. Pořád si kladu otázku, co chtěli sdělit a proč zrovna tohle vybrali Litevci vloni do Oscarů. Sledovala jsem film několikrát a ač jsem vůbec nepochopila obsah sdělení, bavily mě jednotlivé obrazy. Chibiny, ostrov Ruhnu atd. Vcelku dobrá hudba. Rozhodně si ten film pamatuju víc než cokoli, co jsem v poslední době viděla. Takže zatím tak. Pro Jenda: V Litvě žádný hory nejsou. A taky žádná taková pustina. Chibiny leží na poloostrově Kola. ()

Jenda 

všechny recenze uživatele

Milostný jakoby trojúhelník za rozpadu sovětského impéria má stále ještě dějovou strukturu, i když ji film vypráví napřeskáčku, ale přenesení příběhu do současnosti postrádá dostatečné vysvětlení mentálních pochodů hlavního hrdiny tak, aby jej divák mohl pochopit. Jinak nuda a šeď litevských hor za zpěvu mladého filozofa... hvězda zejména za kameru... ()

Reklama

Galerie (12)

Reklama

Reklama