Megeti: Život vlčka

• Německo

Megeti - Africa's Lost Wolf

Dokumentární

Německo, 2017, 50 min

Miluji zvířata a přírodu obecně a zároveň miluji silné a emotivní příběhy. A právě přiroda je každodenním dějištěm neuvěřitelných příběhů, mezi nimiž si Megeti svoje místo určitě zaslouží. Líbila se mi výpravnost celého dokumentu, který chvílemi působil skoro jako celovečerní film. K vlčici jsem si ihned vytvořil jakési pouto a záleželo mi na jejím osudu. Se zatajeným dechem jsem sledoval, co se bude dít dál a napjatě jsem hltal každý okamžik. Vizuálně se jedná o dechberoucí podívanou, která má zároveň i vysokou informativní hodnotu. Ocenil jsem zejména pozornost věnovanou fungování smečky a narážky na důležitost hierarchie. Na konci nás čeká i jakési to poselství, ale to už musí vidět každý sám a přebrat si to po svém. Za mě však pět hvězdiček a mohu vřele doporučit! :)(2.2.2020)

Netajím se faktem, že mám rád zvířata a zejména zajímavé filmy o nich. Je známo, že subtropická Afrika je plná pozoruhodných tvorů. Obzvlášť je fascinující pohled, když nad Etiopskou vysočinou je nebe modré a září slunce. Co se vlčka týče, každopádně nejvšestrannější dokumentární snímek, jak po stránce pozemské krásy, tak i informativní. A v neposlední řadě také filmařsky výborná práce, která je stejně okouzlující, jako celovečerní hraný snímek.(9.11.2018)