Svět po Hitlerovi (TV film)

• Česko

Po Hitlerovi

• Francie

Après Hitler

After Hitler

Dokumentární / Historický

Francie, 2016, 2x45 min

Vincent Lindon (vyp.)

Zaujimavé ale zaroven velmi smutné 2 časti dokumentu o diani v EU po druhej svetovej vojne. Videl som rozne dokumenty z vojny ale nikdy, že co sa presne dialo po. Bolo to nieco strasne. Prekvapila ma kvalita natoceneho materialu. Na tu dobu vysoka kvalita. Tento dokument by sa mal zaradit do ucebnych osnov len trošku prestrihať sceny s popravami.(14.2.2018)

Po válce se musela Evropa dát do kupy a práce bylo spousty - trosky měst, sirotci, hladoví obyvatelé, vracející se uprchlíci, nahánění kolaborantů atd. Nečekal jsem, že mne ještě nějaký dokument týkající se druhé světové války vyloženě překvapí, ale tenhle francouzský dokument z roku 2016 je plný tolika neznámých záběrů a témat, že musím smeknout.(12.9.2018)

• Wiikii

1.ČÁST Co následovalo po 2 s.v.? V Evropě beznaděj, hlad, nemoce, 40mil. migrujících lidí, kteří mohli roznést tyfus. Také všude byla zkáza a jak řekl britský major " Nejvíce zarážející je absence mužů mezi 17 a 40. Francie je země žen, dětí a starců." a ženy byly v té době ochotny se spojeneckým vojákům nabídnout za mýdlo nebo tabulku čokolády... Na politické úrovni se vytvořilo NATO a UNRRA, která pomáhala s přesunem lidí do svých bývalých domovů ke svým rodinám. Jenže ti co se neměli kam vrátit, především židé, tak pro tyto lidi byly vytvořeny útočiště. Leč v Polsku určitá nevraživost vůči židům zůstala a proto se stal i pogrom v Kielci. .. Ke konci prvního dílu se probírá setkání Velké trojky kde nepřímo začíná studená válka a podporuje to i americký atomový útok z 6 a 9 srpna na Japonsko. + Se rychle shrnuje proces s nacisty kde jeden z lidí byla i Ilsa Kochová zvaná Čarodejnice z Buchenwaldu. ...(18.12.2019)

Tolik lidskych nestesti kvuli jednomu idiotovi. Z nekterych zaberu skutecne boli u srdce a zvlast pri pomysleni, ze pres vsechny prozite hruzy se lide stale nepouci. Jednu hvezdicku jsem musel ubrat za ponekud jednostranne hodnoceni vuci Sovetskemu svazu, prestoze jinak se jedna o vysoce nadprumerny dokument.(8.9.2018)

Tento dokument je jedno najpôsobivejšie svedectvo o dôsledkoch II. svetovej vojny. Veľmi kvalitne podaná pravda o tom čo sa už v minulosti popísalo v kuloároch. Je tu preukázané svedectvo o obyčajných pracujúcich ľuďoch, ktorým stačilo len málo pre radosť. Priam neuveriteľné, ako sa dokázali zjednotiť, zomknúť a bez ohľadu na spoločenské postavenie vykonávať aj tie najpodradnejšie práce. Pri pohľade na tie obrovské ruiny a holé ženské ruky, úchvatné niečo. Čo dokázala vtedajšia generácia, ich odhodlanie sa nedá opísať slovami, pripadá to ako z iného sveta. Samozrejme bez zazobancov, ktorých tam akosi nebolo. Tento dokument je len odpoveďou a výzvou, ako by bolo všetko krajšie bez oligarchov, darmožráčskych zazobancov a všetkých parazitov, ktorí sú pijavicami pracujúcej inteligencii po celej zemegule.(3.12.2019)