Explosion

• Čína Yin bao zhe (více)

Hrdina filmu je pyrotechnikem v malém hornickém městečku. Když v dole dojde k výbuchu, který způsobí smrt čtyř pracovníků, muž sice přežije, ale má podezření, že se nejednalo o náhodu. Pustí se do vyšetřování na vlastní pěst a následkem je vražda dalších dvou horníků i majitele dolu. Jak počet obětí stoupá, pyrotechnik se stává hlavním podezřelým, bude muset bojovat za očištění svého jména a současně ochránit sebe i svoji manželku. (ČSFD)

Vavča

Solidní režisérský debut na 3,5 hvězdy. Autor nám ukazuje "krásy" hornického městečka v plné palbě, stejně jako jeho místní pokřivené vazby (lidé žijící v pohraničí pamatující si zejména 90.léta si budou připadat jako doma). Místní pyrotechnik Zhao Xudong způsobil smrtelnou nehodu, ale ukáže se, že je v tom nevinně a dostal se do pomyslné války mezi dva místní podnikatele. Snaží se ho samozřejmě chytit policie, zabít lokální Viktor Kožený, k tomu musí náš hrdina ochránit svoji ženu a znalosti výroby výbušnin přitom přijdou fajn. Film je proti žánrové konkurenci hodně reálně a sociálně ukotven, postavy působí velmi skutečným a životným dojmem, souboje ok. Ale filmu chybí jakoby něco hodně památného, kvůli čemu by člověk vykonal reprízu. Nicméně dráhu režiséra budu nadále sledovat. ()