poster

Hitlerova vražedná mašinérie (TV seriál)

 • Francie

  Hitler, le système de la terreur

 • anglický

  Inside Hitler's Killing Machine

Dokumentární / Historický

Francie, 2017, 3x52 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

 • mira007
  ***

  Spíše průměrný dokument, ale něco málo to jako střípky do mozaiky 2SV obohacuje. Nejlpřínosnějšíí díl byl Hitlerův bankéř - čekal jsem něco na způsob praní špinavých peněz, ale respektovaný bankéř Schacht, který si vydobyl renomé, když zkrotil megahyperinflaci a pak se dal do služeb Hitlera a jeho největší majstrštyk bylo, že vymyslel jak navzdory prázdné státní kase financování zbrojení Německa ( vedoucí k zaměstnanosti a válce ). Byl součástí nacistické diktatury, ale měl dvě světlé chvilky - odsoudil křišťálovou noc, ( ikdyž parazitoval na židovských problémech ) a podílel se na Valkýře ( šel do koncentráku, ale nedokázali mu účast mezi spiklenci, takže přežil). dostal se i z norimberského procesu a po válce radil rozvojovým ekonomikám. Štěstí měl, když dokonce nouzově musel přistát s letadlem v Izraeli, kde ho pár lidí poznalo, ale nestačili ho zatknout. Zemřel v 92 letech.(9.6.2018)

 • Dan9K
  ***

  Nijak objevný dokumentární minicyklus. Zejména druhý díl je jen zkratkovitá a stokrát zpracovaná látka. Nejzajímavější byl asi díl poslední, který jakoby byl bonusovým dílem Hitlerových mužů, ačkoliv moc nechápu, proč téma Hjalmara Schachta je zrovna v této sérii.(29.5.2018)

 • Hunt
  *****

  Často známé informace, zato spousty záběrů, které jsem ještě nikde neviděl.(22.7.2019)

 • slunicko2
  ***

  Přehledné...(26.6.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace