Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (5 484)

plakát

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Sci-fi variace na Pána much akorát místo pustého ostrova je vesmírný koráb s třiceti teenagery? Plusem je určitě vizuální stránka ( ikdyž žádný blockbuster typu Pasažéři (2016) ) hudba, aj herecké výkony, takže potenciál to mělo, ale výsledkem zas taková pecka není, vše je tak nějak předvídatelné a taky moc nemusím ty laciný triky, kdy podle plakátu diváka lákají na něco sexy ale dostane se mu nudné Beverly hills 90210.

Jak chutná smrt (1995)

Český krimi thriller, který ve své době působil hrozně moderně jakože americky ,  přesně ten typ filmu, který je jako filmový zážitek sotva průměrný, ale má to spousty věcí, který tento film dělají "nezapomenutelný" - hlavní role Kukura jako despotický otec mladého vraha, Miss Československo Christová jako děsně hot femme fatale ve své jediné filmové roli, Vašut jako děsně drsnej policajt a hlavně song od Tiché dohody Tam kde spí andělé.

Kolben (2021) (TV film)

ČKD - Českomoravská Kolben Daněk akciová společnost ... Kolbenova ulice, jít do kolbenky jako slangový výraz jít do práce. Krom těchto spojení jsem věděl, že existoval nějaký prvorepublikový průmyslník Kolben, ale až tady ten dokument mi ukázal, co to bylo za vyjimečného pána, který začínal u Edisona, pak dokonce Tesly a z Ameriky přenesl moderní postupy výroby asi stejně revolučně jako když se Baťa vrátil od Forda s pásovou výrobou.  Životopis přehledný, ale stejně jsem měl pocit, že toho o samotném Kolbenovi moc neřekli a ta porevoluční privatizační smutná až tragická tečka jen podtrhla stejně smutný osud česko-německého průmyslníka židovského původu, který umřel v koncentráku.

plakát

Želvy Ninja (2012) (TV seriál)

Pokud někdo jako já vyrůstal na původních kreslených Želvy Ninja (1987) , tak tohle mu musí připadat jako špatný vtip. Možná to má modernější svižnější dialogy, ale na originál to nemá. Naprosto hnusná digitální animace, které té původní stylem Disneyovské nešahá ani po kotníky. jako malý důkaz budiž, že na iprima je jako náhled použitá kresba právě z toho legendárního seriálu.

plakát

Boží mlýny - Asijská růže (2021) (epizoda)

Za mne zatím nejlepší díl, ale smysluplnost infiltrace Křenkové jako prostitutky je opravdu záhada a ta hloupé polopatické vysvětlování dělá z diváků hodně jednoduchá individua.

Křížová vazba (1990)

Zapomenutý psychologický film s Vladimírem Dlouhým jako melouchářem, který dělá koupelnu na chatě soudruha ředitele Brzobohatého, načež se vloudí do jeho rodiny skrz sexy dceru Ľubici Mruškovičovou. Celkem depresivní film podpořený hudbou trhající uši s dobrými hereckými výkony. Škoda, že kráska Mruškovičová nedostala trochu víc příležitostí, jako femme fatale s krásnýma velkýma očima a prsama si ji člověk zapamatoval. Solidní plus je, že se to natáčelo i v České Lípě, kterou znám.

plakát

Fenomén Vinnetou (2018) (TV film)

Kanadský indián pátrá po německé obsesi indiánskou kulturou, kterou do německých duší zasel Karel May, který nikdy nebyl v Americe. Vlastně je to hrozně absurdní z pohledu původních obyvatel , jak si všichni ti nadšenci hrají na indiány, koukají na padesát let staré filmy a touží po souznění s přírodou apod. Tento dokument nijak nepátrá do hloubky po příčinách vinetoumánie, ale je to takový zábavný kulturní šok s milou ironickou tečkou kanadského Oktoberfestu.

plakát

Slovania - Spasiteľ (2021) (epizoda)

Musím souhlasit s kolegou baclajean - desátý díl měl atributy, které jsem od tohoto seriálu čekal - dějově se tam něco dělo, svižné tempo vyprávění, poprvé jsem měl pocit, že vizuál připomíná něco drahého - kostýmy, výprava, lokace a něco jako akce plus dokonce přiznané fantasy prvky. Kdyby to takhle jelo od prvního dílu, tak by to s těmi devíti předchozími nevypadalo tak beznadějně.

plakát

Specialisté - Nouzová operace (2021) (epizoda)

Olda Vlach má oslavu a nakonec dostane i punčák ... a taky se tu Pavelka unese sanitku s kráskou Sarah Arótovou, "Palachem" a Medunou.