Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (6 555)

plakát

Světlo naděje (2023) (seriál) 

Notoricky známý příběh Anny Frankové filmaři vzali za nečekaný konec a celou story odvyprávěli z pohledu sekretářky jejího otce Mies Giesové, která pomáhala všem v úkrytu za knihovnou. Nic akčního nebo drastického,  ale autentický pohled na odboj z pohledu obyčejných lidí s výbornými dialogy a skvělými hereckými výkony ( Powley, Schreiber). Plusem je i česká produkční stopa.

plakát

Alžběta (2023) (TV film) 

Formou průměrný dokument o jedné dechberoucí kariéře fotografky, která prošla kdejakým konfliktem a fotila i pro Playboy. Naštěstí se Zika se nehnípal v té žalobě na zemana kvůli Peroutkovi. Ten majstrštyk, kdy se sólo dostala na hranice mezi Pakistanu a Afganistánu z ní dělá v mých očích jednu z našich největších osobností současnosti.

plakát

Ostrov svobody (2022) (studentský film) 

Mádl a Pecháček v příjemné fajn konverzačce krátkého  studenstského filmu a motivem letu na Kubu v době socialismu. Kraťas u kterého jsem si říkal, že škoda, že to  není celovečerák.

plakát

Semtex Blues (1993) 

Americká špionážní akční rozverná komedie jako jakási variace Mr. & Mrs. Smith (2022), akorát vyznívající dost do trapna. Přesto to má relativně hvězdami nabušené obsazení včetně našeho Třísky.

plakát

Bastardi 2 (2011) 

Magnusek a jeho proticikánské tažení pod pláštíkem revenge filmu bylo v prvním filmu něco na svou dobu originálního, relativně otevřeného ikdyž s pofidérní kvalitou, ale trefilo se to nějak do díry na trhu a mělo to úspěch, ale ta dvojka kde nastoupí už nějací mafiáni už to kapku zašlo do nikam hlouposti.

plakát

Specialisté - Výročí maturity (2023) (epizoda) 

Lambora, který paří na třídním srazu na Spice girl, který byly na vrcholu hitparád, když mu byl rok ... to se nějak scénárista netrefil

plakát

Pod hladinou (2023) (seriál) 

Matěj Hádek jako policejní potápěč na Slapech, který se panicky bojí vody, trochu bizár ústřední motiv krimi příběhů mixovaných klasickou tv vztahovkou má sice obrysy produktů Tv Prima z pásové výroby, ale na druhou stranu to chytá přitažlivost a jako se dobře koukalo na Polici Modrava, protože to bylo na horách, tak tady se na to dobře kouká díky kombinaci voda, sluníčko, lodičky. Nejlepší herecký výkon Vydra jako policejní šéf, nejzajímavější postava Šárka Krausová jako vůdkyně malých a rekreačních policejních plavidel kategorie M20.

plakát

Klamstvo (2023) (seriál) 

Monika Horváthová si dá rande s Maštalírem a druhý den tvrdí, že má ztrátu paměti, ale ví, že ji znásilnil. Podobný motiv byl i v českém Pět let (seriál) (2022) , ale tady to je standardní slovenský tv seriál, který je mírně nadprůměrný. Solidní thriller, který se při počtu dvanácti dílů nevyhne občasnému drhnutí, ale na druhou stranu mne bavilo to střídání dvou časových rovin.

plakát

Děti Nagana (2023) 

Pánkův sportovně laděný film je sympatická žánrová snaha i s tou dobovostí roku 1998, ale první hodinu se tam nic neděje a pak něco až na závěr. Motiv Olympiády v Naganu je majstrštyk, ale bojím se že to ocení jen pamětníci 40+, které odradí cílový divák filmu 8+, ale ti zase neporozumějí těm popkulturním narážkám té doby. Snaha byla, Čermák fajn, ale nejcenější na tom je asi zobrazení dětství dětí z doby před dobou mobilů a internetu.