Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (6 035)

Nemocnica (2021) (seriál)

Taková slovenská odpověď na český Modrý kód a musím říct, že první díly něco málo zaujaly ( hlavně Majeskému role ředitele sedla dokonale ), jenže pak to chytne neduhy všech seriálů s více než dvaceti díly a začne se to opakovat, přibývat hloupejších věcí, nepřekvapivých klišé a slabších hereckých výkonů.

plakát

Teherán - Série 2 (2022) (série)

Druhá série izraelské špionážní hitovky Teheran  o agentce Mosadu v Iránu pokračuje v momentě posledního dílu první série, ale první tři díly to působí zmateně a nevěrohodně, ale pak se to rozjede do solidní svižné, akční, napínavé zábavy. Je to sice dílo od týmu, která má na svědomí Faudu (2015), ale tady ten rukopis je čím dál méně zřetelnější a celé to působí víc jako americká produkce. Zatímco u S01 jsem byl unešen jak tvůrci vyrobili z řeských Atén Teherán, tak v druhé řadě tenhle wow efekt je menší a místama to vypadá jako z nějakého raperského videoklipu z L.A. ( ale možná takhle iránská zlatá mládež opravdu žije ) I přes sestupnou tendenci to mělo tak zajímavý konec, že bych uvítal S03.

plakát

Specialisté - U Zlaté Žofky (2022) (epizoda)

Mrtvá hospodská za to, že zavírá hospodu? To by za covidu vyvraždili půlku hospodských.

Van Helsing (2004)

Na tomhle filmu je největší pecka rozpočet ve své době gigantický, ale výsledek je jako laciné béčko s mizernými digitálními efekty, jen dobře obsazené a i ten námět akčního fantasy horor nebyl marný, ale celkový výsledek je něco do propadliště dějin.

plakát

Království květin (1993) (TV film)

Bizarní pohádka s Vondráčkovou, kterou kdysi rozkouskovali do večerníčkovských šestiminutovek. Na druhou stranu unikátní dílo, které využilo jako jeden z prvních komplet digitální animaci kombinovanou s živou herečkou. Scénáristicky trapné i pro desetileté, ale jinak perlička české tv tvorby.

Panna a netvor (1978)

A kategorii nejlepší pohádkový horor v české kinematografii vyhrává...

plakát

Specialisté - Sněhová královna (2022) (epizoda)

Případ vraždy sněhové královny Nikoly nepřekročil hranice běžné kvality tohoto seriálu, ale musím říct, že se mi líbil herecky Blahuta v roli náměstka primátora. Přesně takhle si nějak předstabuji politického sněhového prince.

Informátoři (2008)

Mladí a bohatí v dekadentní jízdě v osmdesátkových L.A. ... no, tak filmy na podobné téma existují lepší, výživnější a smysluplnější. Tohle prázdné nic klouže po povrchu a snad jen ty odvážný erotický scény s Amber Heard z toho dělají něco ke zkouknutí dneska... ale asi jen do konce toho bizarního soudního procesu, kde zatím vyhrává lepší herec.

Ovládací panel