Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (5 529)

plakát

Ordinace v růžové zahradě - Druhá šance (2021) (epizoda)

Všehovšudy jsem sice viděl z těch jedentisícdvacetipěti dílů asi jen dvacet kousků ( a to ještě z donucení ), ale z vědeckých důvodů jsem dobrovolně musel dát ten definitivně poslední díl tohoto legendárního seriálu, který je chudák ostrakizovaný jako absolutní zlo tv tvorby pro všechny fanoušky filmu se správným vkusem. Takže začnu pozitivy: naposledy co jsem to viděl, tak to bylo taková nažehlená papundeklová ateliérová záležitost a najednou tady jedou exteriéry, dokonce div ne akční film, kdy tam pochoduje Pavel Kříž ( kde se tam vzal tenhle mnou respektovaný herec nevím ) s pistolí v ruce, kterou rozstřílí jedoucí sanitku. Brutál bizár. Musím říct, že technicky věci jako kamera, zvuk, střih jsou kvalitnější než jsem si pamatoval, takže zlepšení.... a pak pár negativ: jasně, že je to děsně hloupé v každém momentu zápletek, plné klišé a poslední díl tlačí na pilu romantiky děsně silově viz. nevěsta na útěku s doktorem, který přistane v sále komínem ( to jako fakt!) , ale dám tři hvězdy. Ten závěr mne upřímně dojal - Žbirka s Fruhlingovou ( nebo kdo to je ) zpívají naživo song ze znělky , do toho přicházejí herci, kteří tam hráli v minulosti ( aspoň jsem to tak pochopil ) a THE END. PS: Vždycky když jsem slyšel ten úvod s písní Můj svět je tvůj, tak se mi dělalo zle, ale jednou jsem to slyšel v rádiu a říkal si: to je celkem hezká písnička, načež jsem si ji spojil s tímto seriálem a udělalo se mi zle. Kombinace týhle hitovky s vizuálem seriálu mělo za následek něco jako negativní reflex I.P.Pavlova, ale až v posledním díle se mi to líbilo. Tak to jsem se dojal sám nad sebou za tři hvězdy.

plakát

Bylo nás pět (1994) (TV seriál)

Možná je to tím, že cokoliv z povinné četby mi vždy otrávilo i to dobré a já musím říct, že tahle Poláčkova kniha je zdařile převedená do seriálové podoby, ale prostě když jsem do něčeho nucenej, tak přes to nejede vlak, ikdyby to bylo zlatý, proto mne tento seriál chudák nějak irituje už svou existencí, nicméně kvalitu má a já na něm oceňuji vedle dětských herců výkon Oldy Navrátila a objev Sandry Novákové.

Medailon (2003)

Kdysi jsem považoval Claire Forlani za nejkrásnější herečku  a Jackieho Chana kdysi jsem považoval i za nejúžasnějšího hereckého akrobata, ale když se tihle dva sešli v jednom akčním jakože úsměvném filmu , tak už byli oba za zenitem a výsledek je něco, po čem v  hlavě nezůstane vůbec nic a tento film je mezi Chanovou filmografií tak zaměnitelný až zapomenutelný. Velmi slabý film , kde jsem nevěřil v akční schopnosti hlavní hrdinky.

plakát

Specialisté - Řeka (2021) (epizoda)

Případ mrtvého vodáka byl aspoň fajn tím, že se odehrával v pěkné přírodě u vody se sportem, který mám rád a líbilo se mi jak hrála Tereza Rumlová, ale jinak opět trapárna, kde pachatel dopadli opět prapodivně, kde se řešila směšná pseudovztahová linka mezi našimi asexuálními vyšetřovateli a Dejdar by si měl zajít k holiči, začíná mu to rašit na Jágra

plakát

Vražedné pobřeží (1991) (TV seriál)

Soukromý detektiv v barevné košili s detašovaným pracovištěm v baru na pláži na Havaji s nudnou rezatou Watsonem. Devadesátkovému divákovi stačilo málo - pár holek v bikinách, moře, sluníčko, jeden džíp a něco málo průměrného tv krimi. Začalo to znělkou, kterou si člověk zapamatoval a končilo s pocitem " už aby byly prázdniny".

plakát

Slavný lovec Pampalini (1976) (TV seriál)

Před pár dny jsem jednu osobu označil, že vypadá jako cestovatel Pampalini. Když jsem si uvědomil, že nevím, co to vlastně jako je, tak jsem na youtubu sjel jeden díl a hle, on to animovaný polský seriál, který asi byl kdysi večerníčkem o nešikovném lovci  divoké zvěře. Technicky hodně slabé ( zlatá česká škola ), ale brutálně zapamatovatelné, ikdyž nevím jestli by se mi to líbilo ve čtyřech letech.

Zátah: Vykoupení (2011)

Zásahová jednotka jde patro po patru barákem a jako vyšší a vyšší level videohry musí bojovat s různými  protivníky. Přímočará agresivní řežba s asijskou brutalitou a non stop akcí, která je ale filmařsky technicky na úrovni hlavně choreografie fightů. Hitovka, která trefila vkus hráčů počítačových her a nostalgiků po hongongských akčňákách osmdesátých let. Sázka na bojová umění včetně domácích indonézkých, která se vyplatila. Dneska už kultovní film v rámci svého žánru.

Flintstoneovi (1994)

Animovaný seriál převedený do hrané podoby? Flinstoneovi s Goodmanem se jako jeden z mála povedl - vtipné, skvělé kostýmy, pěkný barevný vizuál, hravé rekvizity včetně těch auťáků na nohy.

plakát

Dr. Alban - It's My Life (1992) (hudební videoklip)

Its my life ...až dneska jsem zjistil, proč si ten nigerský zubař ve Švédsku říká dr. Alban. On se jménem doopravdy jmenuje Alban. To není moc nápadité umělecké jméno.

plakát

2 Unlimited - No Limit (1993) (hudební videoklip)

No no no no limit ... jak primitivni, ale jak ucinne.