Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi

Recenze (4 999)

plakát

Noc je zlá aneb ráno je moudřejší večera (1989) (pořad)

Inventura strašidel 1)  zní jako zajímavé a veselé téma. Bohužel však jenom zní._____ 2)  Pořad obsahuje spoustu nápadů. Otázkou je - jakých. Kladu si otázku, kdo že se u tohoto díla bavil? Ani ty potvorné masky a obleky mě nezaujaly.

Tváří v tvář (1967)

Western s morálním přesahem. 1)  Příjemná westernová balada se lehce, nicméně nepřehlédnutelně zabývá i mravními otázkami. Velice názorně demonstruje, co je dobro, co je zlo i co je zrada._____ 2)  Zajímavě vyprofilované postavy i vykonstruovaný, ale i tak sympatický konec jsou další plusy díla._____ 3)  34letý charismatický Tomas Milian (desperád Beauregard) se narodil na Kubě, pak se herectví vyučil ve Státech, kde získal i řadu rolí. Jeho další vlastí se stala Itálie.

plakát

Láska na druhý pohled (2019)

Příjemná nepříliš výrazná romantická komedie 1)  s prvkem fantasy uspokojí, i když vyloženě nenadchne._____ 2)  Ale musím podotknout, že si nevzpomínám, že bych podobný příběh někdy už viděl._____ 3)  38letý režisér, spoluscénárista a spoluprodukční Hugo Gélin odvedl slušnou práci._____ 4)  29letý přitažlivý François Civil (spisovatel Raphaël) a 34letý Benjamin Lavernhe (Rafův kamarád Felix) zajistili, že bylo stále na co koukat._____ 5)  Věk protagonistů uveden k roku natáčení snímku - 2018.

Spiknutí (1997)

Trochu těžkopádný až humpolácky působící snímek  1)  je na parodii moc vážný, ale na vážně míněný akční thriller příliš nedůvěryhodný._____ 2)  41letý Mel Gibson měl svá nejlepší mladá léta za sebou a na rozdíl od prvních Smrtonosných pastí tu nikterak sexy nevypadal._____ 3)  Do tenat skutečného tajného programu CIA MK Ultra bych se tedy nerad dostal. Program byl ukončen po dvaceti létech v roce 1973 a informace o něm byly odtajněny v roce 1977._____ 4)  Co si z filmu odnáším? Jak je důležité zapamatovat si řadu 4-23-12 - kombinaci pro kafe.

Špatný krok (2015)

Slabé 1)  po všech stránkách._____ 2)  Zaujali mě 33letý přitažlivý Angličan Dan Stevens (Noah, co si půjčil peníze od mafiána) a 36letý naturalizovaný Američan Edi Gathegi (Marques, kterého unesli).

plakát

Hovory mezi námi (1968) (pořad)

Procházka Mariánskými lázněmi  1)  s 50letým Miroslavem Horníčkem mě příliš neobohatila, sorry, Mistře._____ 2)  Rozhovory plonkové, informační hodnota se blíží nule, dobové záběry jen zřídkavé. Čím déle pořad trvá, tím je horší._____ 3)  Dvě hvězdičky za tento jednohvězdičkový výkon dávám jen s ohledem na pana Horníčka.

plakát

Olympic v Paříži (1968) (TV film)

Pseudoklipy 1)  nabízejí vlastně jen jediné - pěkné záběry Olympicu, jak se fotí či filmuje na ulicích dobové Paříže._____ 2)  Hvězdičky rozhodně nejsou za film jako takový, ale spíš za příjemnou nostalgickou vzpomínku, kterou snímek zprostředkovává._____ 3) Jestli jsem správně počítal, tak tři písničky zazněly v češtině a tři v angličtině.

Birdman (2014)

Zaujal, nudil, zaujal, nudil... 1)  A tak to šlo po celou dobu._____ 2)  Na můj vkus příliš excentrické postavy, které se spolu s divákem potácejí od krize ke krizi, od ničeho k ničemu._____ 3)  Snímek si patrně spíše vychutnají lidé z branže. Tomu nasvědčuje i působivý přehled ocenění na festivalech._____ 4)  Líbily se mi bubny místo hudby._____ 5)  Oceňuji vtipnou pointu._____ 6)  Výstižný koment: LeoH***. Zajímavý koment o tom, jak lze film chápat: J*A*S*M*****.

Červený pavouk (2015)

Podivný děj, podivné postavy a podivný konec. 1)  Před sledováním jsem o ději neměl absolutně žádné informace. I během filmu jsem pořád nevěděl a neuměl odhadnout, co se z toho vyvrbí. Jsem na konci a stále netuším, o čem to vlastně bylo._____ 2)  Svéráznému počinu 45letého spoluscenáristy, režiséra, kameramana a spolustřihače Marcina Koszałky zde, jak se zdá, nikdo nerozumí. Já také ne._____ 3)  Snaha dobrat se podstaty věci jisté napětí vytvářela. Czerwony Pająk nabízí pěknou depresivní atmosféru tomu, kdo má podobné věci rád. Ani 26letý Filip Pławiak (Karel Kremer) není k zahození. Ale to zklamání na konci asi málokdo skousne._____ 4)  Výstižný koment: Crocuta***.

Hnutí odporu (2020)

Rozpačitý snímek  je v první třetině dost nudný. Po zapojení Marcela do odboje je pak akčnější a chvílemi dokonce výborný._____ 2)  Životopisný příběh Marcela "Marceaua" Mangela si vybírá jednu etapu Marceauova života. Ani jeho činnost za války nezobrazuje celou, ale zaměřuje se na záchranu židovských dětí. Díky tomu je film vcelku kompaktní a didaktický._____ 3)  Marceau se postupně stal jedním z největších světových mimů. Je serai mime ou rien - Budu mimem anebo ničím._____ 4)  37letý Jesse Eisenberg navzdory svému věku zahrál dospívajícího Mangela s překvapivou přesvědčivostí a suverenitou a to nejen díky svému mladistvému nevinnému vzhledu, ale také skvěle zvládnutým pantomimickým číslům. Rovněž 39letý Matthias Schweighöfer (esesák Klaus Barbie) je stále vysoce přitažlivý.