Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi

Recenze (4 552)

Snadný život (1957)

Nevýrazný příslib lepších filmových časů. 1)  Na svou dobu je snímek odvážný a nekonformní - život a vzájemné vztahy studentů zachycuje věrohodně. Děj působí rovněž uvěřitelně až na ten naroubovaný konec, bez něhož by ovšem film vůbec nevznikl. Dnes mi však celé dění připadá mdlé a nevýrazné._____ 2)  26letý Jiří Papež (prospěchářský student Boris) a 24letý Ivo Palec (student Petr) odvedli standardní výkon._____ 3)  Mile potěšili 28letý Vladimír Menšík (student Saxon), 25letý Josef Zíma (student Michal) a 26letý Jiří Suchý (student s basou).

plakát

Vláčik do stanice víťazstvo (1985) (TV film)

Nejlepší na snímku je vemlouvavá atmosféra odlehlé vlakové zastávky v horách. 1)  Lokálka byla zřejmě mimo provoz, protože za celý film jsem neviděl ani jeden pravidelný vlak, jezdili tam jen partyzáni pro gáblík._____ 2)  61letý Jozef Kroner tu dozajista nepodal svůj životní výkon, ale na to, aby zaujal, to stačilo. Líbil se mi 28letý Vladimír Obšil (medik) pro svou mladistvou jiskru.

Pan Bezchybný (2014)

Příjemně udělaný thriller. Líbil se mi charismatický 25letý štíhlý Pierre Niney (plagiátor Mathieu).

Bez věcí nad věcí (2018)

Laciná hloupost prošpikovaná křečovitými pokusy o humor. Ovšem 44letý (!) Florian David Fitz (programátor) a ještě více 37letý přitažlivý Matthias Schweighöfer (obchodní ředitel) mi usnadnili tu křeč přežít.

Giordano Bruno (1973)

Typicky italsky ukřičený snímek ve mně nevybudil žádné emoce, jenom záchvaty nudy.

plakát

Zůstanu s tebou! (1977) (TV film)

Neohrabané dialogy s několika vtipnými hláškami zázrak neudělají. 1)  Rodinné "drama" představuje pseudoproblémy a pseudokonflikty, které pionýrský vedoucí v uniformě řidiče ČSAD hravě vyřeší. To byla doba..._____ 2)  Jediné pěkné na věci je 15letý přitažlivý Michael Dymek (Pavel) a jeden kluk z folklórního souboru, kterého jsem nedokázal identifikovat.

plakát

Chvíle pro píseň trubky (1980) (TV film)

Nevýrazná unylost. 1)  Vidomý Jirka si dal pusu s nevidomou Káťou a pak ji nechal. Celé se to odehrává v pohřebním soucitném pietním tónu. Tento přístup se mi hrubě nelíbí. Asi bych na místě (jakkoli) postižených nechtěl být předmětem trpělivého soucitu a to ani, když je vyjádřen ohleduplně._____ V této souvislosti se nabízí srovnání s brazilským filmem V jeho očích (2014). Připouštím, že je nefér srovnávat film s televizní inscenací, která vznikla navíc o 34 let dříve, ale nemohu si pomoci._____ 2)  Nechápu, proč musel být dnešní dabér Bubník dabovaný Dlouhým a Vacek Romanem Skamene. Pokud to herci nezvládali, mohli rovnou obsadit jejich dabéry._____ 3)  A teď to nejlepší. 18letý Gustav Bubník (zamilovaný trumpetista Vítek), 18letý Tomáš Vacek (blonďatý Jožka), Martin Miláček nezjištěného věku (básník Láďa) a zejména velmi přitažlivý 24letý Vladislav Beneš (učeň Jirka).

Noc ve Varennes (1982)

Konverzační víc psychologický než dramatický snímek je, myslím, zdařilým vhledem do dobového myšlení a poměrů. 1)  Film ztělesňuje a zvýrazňuje ty prvky francouzské povahy, které nemám rád. Vychcanost prostého lidu tu kontrastuje s nadutostí vyšších vrstev._____ 2)  Dílo ocení zejména ti, kteří o francouzské revoluci něco vědí - čím více, tím lépe. Neumím si moc představit, jak na sáhodlouhé dialogy bude reagovat někdo historií nepolíbený, ale ten si pravděpodobně film ani nepustí._____ 3)  Oceňuji zejména propracované detaily cesty dostavníkem - tehdy jediným prostředkem veřejné hromadné přepravy po souši._____ 4)  A nedejte se mýlit, o králův útěk tu vůbec nejde._____ 5)  Francouzština herců je krásně srozumitelná a divadelně příkladná._____ 6)  Film je ovšem hrozně užvaněný, dlouhý a chvílemi dost nudný, což mi brání dát vyšší hodnocení. Možná po dalším zhlédnutí..._____ 7)  Pěkný doplňující koment: tomtomtoma*****. Pěkná charakteristika filmu: RAiken****.

Divoška (2008)

Možná kdyby to byla chlapecká škola a film plný pěkných sexy kluků (nezbytná podmínka), mohl bych ignorovat stupidní děj a celkovou naivitu díla. Ani 18letý vzácně se vyskytující Alex Pettyfer (ředitelčin syn) to nespraví.

plakát

Vraždy ve Valhalle (2020) (TV seriál)

Klasická islandská pochmurná kriminální story poskytne očekávaný zážitek. Oceňuji sexy postavu 42letého Björna Thorse (vyšetřovatel povolaný z Norska Arnar). Rovněž přitažlivý mladistvě vyhlížející vystudovaný právník 39letý Bergur Ebbi Benediktsson (policejní ajťák Erlingur) by stál za hřích. Doma je známý jako spisovatel a stand-up komik.