Reklama

Reklama

Jak kozáci pomohli mušketýrům

  • Sovětský svaz Kak kazaki muškeťoram pomogali (více)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Krátkometrážní
Sovětský svaz, 1979, 18 min

Holandský princ se po spatření portrétu perské princezny okamžitě zamiluje a chce se s ní oženit. Zákeřný kardinál ale má s princem jiné plány. (Dafilms.cz)

Recenze (2)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Jasně, perská princezna, lítací koberec, břicho velryby, hibernace, zásah osudu a teplého Golfského proudu, všechno to tam dejte, ještě tam dejte ty tulipány a ať na konci ti dva zamilovaní tetelivě zahýbají řasami a vrhnou nyvý pohled jeden na druhého. Bez toho žádná romantika, ani ta kreslená, není opravdová. ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

Jedna z najslabších častí celej kozáckej série. Typicky grotesková hudba (meniaca sa občas na otravnú dychovku) evokuje, že pôjde o niečo groteskne zábavné, čo sa ale nenaplní (jediná vec, ktorá ma pobavila, boli spanilé "mušketierky" s ich spevom). Už to, že sa tu neskutočne veľa kecá, s groteskou vôbec nejde dohromady (a ani s duchom kozáckej série). Trochu nahlúplo pôsobí aj celý ten príbeh, v ktorom štyria mušketieri v sprievode našich troch kozákov neustále unikajú (po zemi, po vode, vzduchom) pred Richelieuho gardou, pričom nejaké originálne nápady v ňom treba hľadať pod lupou. ()

Reklama

Zajímavosti (2)

  • Scény s velrybou a táním ledovce jsou odkazem na knihu Alexandra Někrasova "Dobrodružství kapitána Vrungela". Animovaný film podle této knihy byl zfilmován stejným studiem o dva roky dříve. Drobné rozdíly jsou jenom v tom, že ve starším filmu velryba kýchá, protože je nemocná a ne kvůli tabákovému kouři, a tání ledovce způsobil v Dobrodružství kapitána Vrungela rovník a zde Golfský proud. (Jezinka.Jezinka)
  • Jde o jediný díl ze série "Jak kozáci...", ve kterém se mluví. Ostatní jsou němé, nebo se v nich mluví abstraktní řečí. (Jezinka.Jezinka)

Reklama

Reklama