Nesmrteľný Conor McGregor

• Nový Zéland

Dokumentární / Životopisný / Sportovní

Irsko, 2017, 90 min

Hugh Drumm

MMA sledujem uz nejaky ten rok a conora som prvykrat zaregistroval ked Na moje prekvapenie porazil Maxa Hollowaya ktoreho som povazoval za buducu hviezdu UFC(momentalne Sampion Featherweight). Pozrel som si nejake Conorove stare zapasi a hovorim kamosom v krcme co tiez MMa sleduju ze tohoto si pametajte...ten to moze dotiahnut daleko. Popravde som neveril ze niekedy moze byt Sampion kedze Featherweight bola a je dost nabita divizia ale prekvapil ma znova:) Teraz k dokumentu: Ako hovorim poznal som celu Conorovu put v UFC takze ma tam nic moc neprekvapilo.Tesil som sa na zabery zo zakuliasia a z treningov. PS1: podala mna mal byt druhy zapas s Natom remiza PS2: Posledny zaopas Conora mimo UFC bol s nasim Ivanom Buchingerom ktoreho tiez zlozil KO a aj sa tie zabery mihli v tomto dokumente(17.12.2017)

Love him or hate him, McGregor dokázal zmeniť UFC a vďaka svojim schopnostiam a charizme posunúť tento krvavý šport na väčšie výslnie. Dokument však pôsobí pomerne neucelene. Jeho začiatky ma ako fanúšika UFC, ktorý už má nejaký ten zápas napozeraný, zaujímali najviac, no dokument sa im venuje len veľmi povrchne. Prakticky hneď skáče do obdobia pred titulovým zápasom proti Aldovi, z ktorého sa neskôr stal súboj s Chad Mendesom. Oceňujem početné zábery zo zákulisia a tréningu. Prekvapujúco tvorca opomína jednu z najvýraznejších charakteristík Conora, ktorou je masívny predzápasový trash talk. Aldovi sa týmto spôsobom dokázal dostať do hlavy a je sklamaním, že sa Fitzgerald mnohým štipľavým Conorovým výrokom vyhýbal. Prekvapením je tiež expresne zbúchané zdokumentovanie vyvrcholenia kariéry, teda zisk druhého majstrovského titulu v ľahkej váhe, ktorému bolo venované len veľmi strohé pripomenutie...(22.3.2020)

Komu jinému by mohl pomoct Universal Pictures udělat profesionální dokument o svém předrahém já nežli McGregorovi, který toho do třicítky stihnul opravdu dost od obyčejných smrtelníků. A to je taky ten paradox, Conor není nesmrtelnej on jen uvěřil v sebe sama. Nechtěl zkejsnout opravováním hajzlíků a vejkendovými kašemi v místním irském pajzlu. Pokud se rozhodnete a tvrdě si za tím jdete, můžete být čímkoliv. Jako fanda UFC ho člověk může nenávidět, obdivovat, milovat, takhle rychle se zapsat na main card celé slavné organizace bojových umění není jen o leštěným pozlátku v TV, je to i o obrovské dřině a odhodlání žít svůj sen....´´víte jak vím, že to dělám dobře, chodí s váma zmrd, co vám drží deštník´´ :) 85%(23.6.2018)

Řeknu to takhle nikdy jsem tenhle typ sportu nesledoval a nikdy mě ani nezajímal. Poprvé jsem ho viděl jen, když byl velký zápas mezi Conor McGregorem a Floydem Mayweatherem. V té době mi přišel Conor jako úplný debil u kterého jsem si říkal: Toho nikdy nebudu mít rád a nic se na tom nemění. Má ale ode mě respekt za to co dokázal. Zajimavý dokument a já mu dávám 4 hvězdy. B+ (84%)(15.12.2017)

Pro někoho, kdo na vlak jménem McGregor naskočil až během fightů s Diazem, to bylo minimálně dobrý repeté a hlubší pohled do válečnický, skvěle sebevědomý mysli. Možná ale trochu škoda, že z toho nebyl ambicióznější projekt, než jen kompilace už známých a BTS záběrů, rád bych býval viděl i exkluzivní komentáře "z křesla" a podobně, zkrátka známky plnohodnotného filmu. I tak ale slušně poutavý a emotivní profil.(29.11.2017)

• - 12.11.2016 sa Connor McGregor stal šampiónom dvoch váhových kategórií (Featherweight, Lightweight) a 26.11.2016 bol zbavený titulu Featherweight Championship z dôvodu jeho nečinnosti. Veľa ľudí mu vyčíta práve to, že sa do obhajoby titulu neženie. (Polcas)

• - Zápas Diaz vs. McGregor 2 prelomil rekord v počte predaných televíznych prenosov v histórii UFC, v počte 1 650 000 predaných PPV. (Polcas)

• - Nate Diaz porazil Connora McGregora po tom, čo prijal zápas len 13 dní pred fightom. McGregor mal zápasiť o titul ľahkej váhy s Rafaelom dos Anjosom, ktorí si pri tréningu zlomil nohu.Tím Íra vyzval zápasníkov rôznych váhových kategórií, vrátane Josého Alda, ktorí ponuku o odvetu odmietli s tým, že nemajú dostatok času na prípravu. (Polcas)