Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (1 930)

Nic ve zlým (2023)

Pohodová romantická komedie, kde je jeden panic, prostě ten , kterého zase nikdo nechce, nesmělej, prostě kluk na konci potravního řetězce pro holky a holka co si to jako ráda klidně rozdá, když to bude za něco hodnotného, přičemž musí zaplatit dům a chce auto. Bavil mě fakt Feldman, toho klučina od vedle zahrál suprově. Jennifer sice je kus ženský, ale občas to přehrávání i smrdělo. Hlavně tu scénu na pláži bych tipoval, že si vyžádala snad i ona sama. Jinak fakt příjemná oddychovka, která není hlavně tak blbá, ač by se dalo říci, proč by to nějaký rodič dělal?

Osm hor (2022)

Nosný scénář, který bohužel se střetává s tím, že ho stačí rozhodně vyprávět o hodinu méně. Film sice krásně ukazuje tíhu hor, život tam nahoře, ale bohužel pro diváka to může být dosti smrtící kombo. Díky bohu za hlavní duo, které hraje jak z partesu. Přátelství, jiný pohledy na svět, láska, otec, touha, co s životem dál, krávy....Jsou tam vážně pěkné scenérie, který absolutně ztrácí na své krásnosti v příšerném formátu jemu zvoleném. Ne vážně ne, tyhle formáty jsou jen výplodem režisérů, že budeme postavám blíž a další nesmyslný fráze. Nejsme jim vůbec blíže, ale v kině tohle musí vypadat, že "osm" hor se nevejde ani do záběru. Postupem času prostě ztrácí film sílu. Jakoby už došla síla kompletně a tak nechává neustále dva kluky v rychlém tempu prostřihávat ročníma dobama, který se střetávají v nic moc zajímavý kompozici, který mají narušit Himálaje. Bohužel tato část je opět jen nezajímavá a ukazuje Pietra prostě jako kluka co má rád hory. Pravda je, že je tam tak sotva 10 minut. Opět narušené tím, že každý rok se budeme střetávat v jedné chalupě na úpatí hory. Záběry dělají hodně, piano jako hudební motiv taky, ale nesmíte prostě ukazovat stále to stejné. Je to sice v určitých věcech prostě reálné, protože tam nahoře na kopci je stejný život, ale je to film, který postupem času už si tak nehraje na reálný ač se o to snaží, aby vypadal. Na snímku by se dalo hodně udělat dobrého a i přesto je to takové netradiční s hlavní skvělou dvojící, že pro horalů tohle musí být balzám na duši. Když jsem viděl jak jdou oba kluci do takovýho kopce, tak jsem si vzpomněl sám na sebe, kdy jsem v Rakousku jeden výšlap taky absoloval.75%

Listopadoví vrazi (2017)

Jako klasická romantika by to rozhodně bylo lepší. Horší je, že není a tvůrci něco točí a určitě tomu ani nevěří co. Scénář žalostný a to na něm pracoval i mistr Steven Knight. Bůhví kolik papíru to bylo, ale tahle rádoby kriminálka s dramatickým podtextem je i přes svojí štědrost v podobě krátké minutáže jalová. Vyšetřování vraždy v kriminálce, kde přišla jedna náhoda, která se nabalila na to, že to řekla vaše holka a tím se vyšetřování uzavřelo. Hmm. I přesto se na hlavní dvojku koukalo i fajn, ale zbytek dost mimo. Kromě pár kamerových pouzder a soundtracku.35%

plakát

Nadějná mladá žena (2020)

Měl jsem co dělat tohle dodívat. Překvapivě Carey vůbec nebavila a tahle poloha my k ní vůbec nesedla. Provedení nebaví a vlastně na tom filmu jsou jen kusé články u kterých jsem tento film dodíval. Někdy jsem si připadal, že film neví čím chce být, je to taková meláž, který chybí charakter.

Kde zpívají raci (2022)

Bych řekl, že romantické drama s příměsí lehké kriminálky. A byla to paráda. Doopravdy pár mušek by se našlo, ale hodně neotřelé zázemí udělalo vážně hodně. Jo abych byl konkrétní, tak film ukáže v jednu dobu, že devolopeři mají pré a najednou po dalším střihu už o tom nepadne ani slovo. Někdy jakoby se film snaží ukázat menší zápletku nebo jak to chcete nazvat, která hned vyšumí. Herecky moc fajn a na Daisy se koukalo fakt nádherně. Člověk měl pocit, že prostě ty mušle fakt hledá. Nějaká pointa a náčrt proč tam neustále je by se dala uvěřit. Je to příšerně sladká romantika s velkým koncem, za co určitě tleskám.90%

Oslněni sluncem (2015)

Herci nejsou všechno. Bohužel tento film na nich rozhodně stojí a vcelku nějakým zvláštním zadáním má tento film dvě hodiny, který tomu vůbec nesvědčí. Je to celé poznat, že režisér neudělal zápletku půl na půl a tak hodinu a půl se čachtáme v bazénu a koukáme pohledy na protějšky v sice zajímavém kabátku, ale je to hrozně dlouho. Jakmile se stane neštěstí, film pomalu přejde do režimu italské komedie či lépe řečeno až korejským žargonem, kdy místní policajti jsou spíše karikatury k ničemu. Bohužel žádné překvapení se zde nekoná. Film je chladný, ale jestli se vzdáleně chtěl držet filmu Bazén, tak mu rozhodně chybí dost. Malinko se bojím, že Luca Guadagnino chce točit novou verzi Scarface. To jestli bude točit takhle nebojácně přes drama, tak to se máme na co těšit.

Reservation Road (2007)

Tady je už je jedno jestli silnější tři nebo slabší čtyři. Herci drží vcelku emoční drama na vysoké úrovni. Sice by i zde stačilo ještě víc přitlačit na pilu. Ethan v podání Phoenixe přijde tomu na kloub takovým dost pochybným způsobem, policie je opět na menším bodu mrazu a tak je vlastně cajk, že jdeme za rodinou. To je tu silnější téma a popravdě drží pohromadě. Samozřejmě ne ve filmovém příběhu, který během sekundy dokáže změnit celý Váš život. 75%

Hrozba smrti (2024)

Hodně na pohodu, kde je sice dost ale, přesto to mělo ten správný říz. Origo neviděl a určitě se na něj musím podívat. Náměť je fakt jednoduchej a tak se tu ukazují svaly a zadky. Já byl zvědavej na Conora a vůbec nezklamal. Hrál sám sebe, takže byl jako ryba ve vodě. Jak jsem psal, zápletka je tuctově béčková a prim zde hrají rvačky. Sice už mě asi po x-tý  efekt kamery začínal vytáčet ke konci, ale budiž světlo. Koncovka se člunem co narazí a frajer vypadne snad kilák do výšky a pak se tam ukáže jakoby nic je prostě tento film. Má všechno tak někdy lacině podbarvené, že to opět baví. Dalton si prostě přijde několikrát pěšky do baru a někdo chce bar jen pro sebe a na to se nalepí doktorka, její táta a všichni tu bohužel dost hrajou za oči.  Místama je už film vyzobanej a přesně tam přijde ten Conorův hlásek a jeho chůze. Jestli ho někdo nesnáší, tak tento film bude pro něj očistcem, ale zase tu nehraje rozhodně moc dlouho, ale závěrečný fight je rozhodně delší. Překvapivě i delší stopáž my tentokrát nevadila, leč by to sneslo nějaký ten střih do saka. 75%

Večírek (1968)

Že bych si někdy znova pustil tento film, tak to rozhodně ne. Ze zvědavosti pustil taky něco jiného s Peter Sellersem a jako nebylo to rozhodně špatný, ale nesmál jsem se. Jo snad jednou u nějakého gagu s číšníkem. A vlastně nevím jestli to bylo tím, že Sellerse daboval Postránecký, ač ho jako dabéra nemusím tak se zde vážně snažil. Památný je asi slon a závěrečný pěnový skoky do vody. Jako je tam toho dost, Sellers prostě hraje takového neohrabaného joudu svým určitým stylem, který ještě nepřepadá na absolutní frašku. Jak jsem psal v úvodu, zajímavý náměť jedné menší pařbičky, kde jsem se u komedie nesmál. 65%

plakát

Jak přežít svého muže (2023)

Někdy je lepší film pustit, než koukat na hodnocení. Tak co tu vlastně do jedný prdele dělám :) No inu takhle. Jestli si pouštím romantické komedie z našich rybníčků, tak to rozhodně ne. Film prostě byl na Netflixu a na Bernáškovou jsem byl vcelku zvědav, protože jsem jí snad neviděl nikdy v hlavní roli. Do toho Mára Němců a říkám si, že to zas tak špatný nebude, ač hned na mě vybafla Prima a holka stála u reklamního stojanu. Je to prostě stále dokola, ale Bernášková bavila a nevím proč. Koukalo se na ní prostě pěkně. Scénář šel udělat rozhodně lépe, ale vlastně film, kde hraje Němec právě scenáristu a sám režisér je i scenáristou, to aby se jeden v tom vyznal. A to vlastně Bernášková co napsala knihu, tak v tom i hrála. To by logiku už dalo nebo ne? :)Co je bohužel horší, že na komedii slabé, ač jednou dobrý. Film utekl jako voda a byl konec. Vymazat to ženské osazenstvo, pak vnitřní hlasy, vše je to hrozně rušivé a spíš to vypadá, aby pro někoho byla role taky. Což se samozřejmě musí nahnat další. Tomáš Měcháček i v tom nic co zahrál nebude bavit nikdy.Je to stále stejné, ale překvapivě to nebylo tak příšerné, ono to vlastně i jako typická žánrovka nebylo vysloveně špatný. Jasně, Langoše si v dalším x filmu nepustím a teďka udělal vcelku vyjímku a překvapivě na odpad ani jednu hvězdu bych to neviděl a to už viděl tedy horší kousky.