Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (1 735)

plakát

Physical: Sto statečných (2023) (pořad)

Tak na tuhle soutěž jsem se těšil, ale po dvouch dílech je to tedy zívačka. Jasně, je tam stovka lidí, ale jen pět soutěží je proklatě málo. Nemá to drajf, je to zdlouhavé. Jediný co, že charakter má každý soutěžící, protože na jeden díl vidět tak 4 zápasy si prostě divák udělá obrázek i za tak krátkou dobu. Uvidím co další dva díly, ale jelikož čekám, že v těch arénách ještě díl či možná dva ještě zůstaneme než přijde další eliminace. Zatím 45%

Dirch (2011)

Nemůžu si pomoct, ale nudil jsem se a ke konci už hodně, že ten film musel dát nadvakrát. Stopáž je neúměrná a film se pak točí okolo zamotaného kruhu, který nechá jen vyniknout skvělého Kaaseho. Celkově je to jak když koukáte na divadelní představení ve filmovém pojetí, kde bohužel nedostáváte nic moc navíc. Dirch se svým kamarádem a kolegou hrajou představení, pak přijde smutná událost po půlce filmu a Dirch jen hraje, chlastá a občas si zajde za nějakou tou paninkou udělat radost a potápí se v kruhu. Martin Zandvliet rozhodně umí .Jeho film Under sandet byl skvělý a jako scénarista taky, jen toho není mnoho a nejspíš ani tenhle životopisný film není tak úplně pro všechny. Je to vcelku prázdná lastura, která sice se rozjede dobře, ale hrozně vyprchá až se úplně ztratí. Filmu by slušelo v pohodě 90 minut, zkrátit některá představení a zaměřit se i na ten život mimo, který sice je, ale na můj vkus dosti prázdný. Nejspíš byl i tak skutečný, ale o to právě nechápu tu délku filmu a delší inscenace, kdy to někdy vypadá jak když sledujete muzikál. 55%

plakát

Pardon, nezastihli jsme vás (2019)

Úplná reklama pro kurýrní společnosti. No prostě tam chceš dělat, zkusíš si to a najednou nemáš moc východisek.No jasně, že máš,ale ve filmu to nějak suprově funguje.On ten anglický pracovní systém film napadá stylově.Mama od rodiny co dře,frajer dře a jediný kluk se moc nepovedl.Tedy jo,jen je v pubertě a neví co se svým volným časem.Tam se malinko film mohl snažit klidně více.Jinak všechno skvěle zahrané,jen ten úplný konec.Ach jo. Škoda.85%

plakát

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Že by to byla nějaká bomba, to se rozhodně říct nedá. To, že role sedla víceméně Pedro Pascalovi není pochyb, ale není to málo? Je. Atmosféra zatím spíše průměrná a pilot zbytečně dlouhý. Hru jsem nehrál, tak jsem víceméně bral jen to, co jsem dostal při prvním díle a kromě přeskočení v čase v nějaký zóně a nejspíš putování, to prostě vypadá jako takový další The Walking Dead při prvním díle, který mě postupem času rozhodně neodrovnal. Uvidíme co bude dál.

plakát

Bombajská mafie: Policie versus podsvětí (2023)

Plus je to, že v přelidněné Indii se kupodivu takové věci taky dějí a kolikrát jako divák to vlastně nemohl vidět, natož znát?Úplně nepolíben se na to vrhnul a po chvilce to dostávalo ty správné dokumentární grády.Dva čističi, který neváhají zabít nějakýho hajzla. Vzpoury, atentáty a s plno lidma i po letech v přímé konfrontaci hovoříte. Jo, tohle mě bavilo dost. Do notýsku si napíšeš kolik těch hajzlů už máš v hrobě a nečekáš na nějaký to kecání kdo je další. Vlastně je těžký jestli máš fandit někomu kdo tohohle pošle do hlíny nebo ne. Znáš, že by se proti zločinu mělo postupovat podle norem. V Indii ne. Indie, potažmo Bombaj žila doopravdy ve velkým šoku po těch atentátech a tak se na to šlo trochu jinak. Hrdinové, později i obviněni, jeden šel do vězení, aby vzápětí opět posloužil policejní práci pro nedostatek důkazů. Je to trochu divočina musím říct. Jen tedy hlavní mafián stále nedopaden, tak nevím jestli mise splněna?

Stopař se sekerou (2023)

Jednou si nahoře a jednou dole. Story či spíše internetový virální video se stalo senzací, na kterou nejspíš málo kdo narazil mimo USA, ale vcelku z ničeho se dokument hravě dostane až k vraždě a ono to vcelku funguje dobře. Hraný záběry s těma skutečnýmy stačí, jen i těch 87 minut je možná hodně. Tohle šlo klidně i na čistou hoďku. Nějakou velkou hodnotu nemá, spíš to musíš brát jako spestření.70%

Krásné bytosti (2022)

Ten typ dramatického filmu co můžu. Sice je to pořád stejné téma, ale pořád se toho jako divák nemůžu nabažit, ještě když je tak svěle zahraný. Herecký bravurní, kde hraje jeden ten kluk od vedle co je šikanován, tak už je Vám jasné, že v rodině to moc idylka nebude. Druhý má taky tátu pryč a matka si povídá s démony. Už tohle vykreslení stačí, do toho jednoho rváče a zastánce slabších a máme slušný kvartet klučinů co takhle v hlavním městě nemají moc co dělat a tak se občas jdou rvát kvůli ženským, dají si jointa a tak prostě jen tak se poflakují. Tohle by se zdálo jako statický náměť všech jemu podobných o někom kdo je šikanován. Vlastně to je ono co Guðmundsson udělal a vzal to ještě dál. Příběh najednou plyne tou Islandskou houští svých problémů, který ke konci vyústí ve zlo či dobro. Záleží jak to člověk má pochopit a jak to chce pochopit. Ke konci už trochu docházel dech, ty skoro až fantasy scény či halucinace bych si dokázal odpustit, přesto Guðmundsson natočil parádní teenegerskou věc ze života, ze který sálá možná ponaučení a možná taky zbytečnou tolerovanou agresi .90%

Fighter (2010)

Tenhle snímek viděl už nějaký ten pátek a vůbec si ho nepamatoval a tak jsem udělal opáčko a udělal dobře. Tedy hned na první dobrou jsem ani netušil, že tam hraje Christian Bale, ale myslel jsem si, že Matthew McConaughey. Ta podoba, ale vlastně to vůbec neva kdo to hrál, hlavně jak. Celý film je hodně dobře odvedený drama, který možná lehounce naznačuje, že budete koukat na Rockyho, ale tam kde boxersky byla špičková kamera, tak zde je to trochu více na úzdě. Zápasy určitě nejsou silnou stránkou a nejspíš ani nebyl nějaký velký budget, protože zápasy spíše vypadají jak v nějaké menší hale s pár diváky, ale zase jsou nasnímány jakoby to byl televizní přímý přenos. Jsou vcelku rychlé a nechtějí zde moc ztrácet čas. Možná to je právě ta chyba. Hodně je to o vnitřku rodinu jako celku. Přítelkyně, brácha, rodina..v tomhle duchu jste celý film, který předhazuje skutečný příběh za boxerským titulem. Mně to kupodivu stačilo na krásných 75%.

plakát

Tulsa King - Adobe Walls (2023) (epizoda)

Ten wau efekt už pominul a stalo se z toho vcelku rutinní záležitost, kterou pořád rozhodně táhne Sly a táhne jí pořád skvěle. Chybí tu výrazný záporák, na tohle je těch minut stále málo. Tulsa jako město naskytne hodně, nějaký ten mini příběh, který se postupně skládá, ale já se malinko bojím, že zde dojdou náboje někde u druhé série. Trochu my to připadá jako seriál Banshee, který se odehrál někde jinde a samozřejmě byl pojetím tak svůj, ale trochu to tak cejtím, který postupem času už vyházel všechno a každý režisér se pak předháněl co z toho upatláme a necháme ty skvělé akční sekvence, který zde hledat nemůžeme a možná je to malinko škoda. Hláškující Sly stále stačí, jeho tým na papíře je, ale i zde v osmém dílu na konci přijde zvrat, ale v jádru pudla čekat devět dílů až za Dwigtem konečně někdo dotáhne a bude konečně soupeřem jak se patří je docela dlouhá díra v počtu dílů.

Waldo (2021)

Vcelku zapomenutá detektivka, která se zde honosí akčním thrillerem, kterým rozhodně není. Film naláká na casting a ten silou vůle malinko drží pohromadě, i když Mel tu zase nehraje bůhví co a Charlie Hunnam jako detektiv Waldo postupem času taky za nic moc velkého nestojí. Kousnul jsem se a dodíval to, ale byla to spíše nuda, která vůbec nepřekvapila.

Ovládací panel
3 body