Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (1 589)

Loft (2014)

Nizozemský remake viděl,ale je to skoro rok a já už si tento model úplně nepamatoval a tato verze se prostě naskytla,tak jsem naskočil po druhé strejné řeky.Nebudu lhát,že prostě náměť je skvělý.Ono je to celkově pořád stejný.Je to až fakt divný jak stejný film může vzniknout třikrát i vlastně se stejným režisérem a u dvouch verzí hraje Schoenaerts úplně stejnou postavu Filipa.To je doopravdy už hodně náhod.Vše jsem napsal jinak už u předešlé verze a tahle je škoda,že doopravdy kopíruje i to málo co jsem si pamatoval,snad i scény jdou pomalu stejně,ještě,že pár lokací je jinak,tedy ten bazén vypadá jinak:)Nizozemská verze byla první a popravdě tahle je zbytečně další,leč ve výsledku stejná.Možná proto dám procentem jiný numero.75%

plakát

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Parádní dokument se vším všudy.Joe Berlinger,který natočil příšerný Blair Witch 2 nahodil těžký laso a tenhle dokument musel dát sakra práce.Je to až neskutečně poutavé,skvělé střihy,plno dobových záběrů,rozhovorů...Jako tleskám ve stoje,ale tohle muselo dát sakra práci to sestříhat a toho materiálu musel mít nejmíň na další pokračování.Pravda,Berlinger byl i producent k filmu s Ted Bundym u nás jako Zlo s lidskou tváří se Zacem Efronem.S tímto seriovým vrahem je dokumentů už taky řádka a filmů nevyjímaje,ale tenhle slušně pohltil.Pochvalu taky zaslouží,že i když lítal občas rokama sem a tam,tak stále byl v tom duchu,že tam Ted někde je a číhá na svou obět.

plakát

Devadesátky - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Od 1. dílu o prsa korejské běžkyně lepší,ale jinak opět nic co by bylo potřeba vidět.Finger s Novotným bavil,kamera debilní,kde se ten druhý kameraman musel snad i sám zazoomovat.Si snad někdy myslím,že ta kamera měla být z filmů Sergia Leoneho :D Případ je to zajímavější,bohužel opět přehršel postav už k tomu patří.Opět si lze všimnout třeba nové tramvaje v odlesku oken.Nějak vlastně z junáka vyšetřovatele roste lepší kriminalista,ale to je jen jeden příběh v tomle štrůdlu.Další díly už vynechám a radši si pustím reportáže či rádoby investigativní novináře.55%

plakát

Come cani arrabbiati (1976)

Mario Imperoli asi nebyl zrovna z nejlepších režisérů,ale tohle střihnutý poliziotteschi hodně říznutý erotickým filmem je bohužel trefa vedle.Paolo Senatore hrála v těch erotických filmech ráda,však má co ukazovat a pánské publikum určtiě není proti,ale zde je to vlastně celé zbytečné.Sice zde menší kriminální linka po vrazích je,ale je to hrozně kostrbaté.Spíše se skáče opět k ponížení a tělu,než tomu hlavnímu.Jedna či dvě automobilové honičky.První je skvělá,ale ta druhá jen tak prošumí,přesto by tu potenciál k tomu byl.O to více nechápete proč snímek se snaží jít na sílu,protože do různých subžánrů je to zase daleko.Hodně nahoty,hodně hudby,ale vcelku pro nic.Na průměr to vyženou jen ty kozy:) 50%

Taková je Anglie (2006)

Stephen Graham jako Combo je prostě boží. Do toho dramatická sonda o rasismu a srdíčko jménem Anglie. Do toho hudba, styl skinheads se vším tím okolo a příběh chlapce do kterého si každý rád řekne nějaký to slovíčko navíc. V téhle rovině se nic nového neděje a příběh odcejpá jak švýcarský hodiny. Dostaneš se v mžiku do party a vše to má stále ten feeling anglického já, že tohle musíte buď mít rádi nebo Vám to bude opovrhovat, že to je jen rasisticky podněcovaný film. Dalo by se říci ano či ne. Každý má svůj názor na svět a v tomhle právě ta postava Comba hodně dává myšlenky filmu jinam. Ta první lehká seznamovací se Shaunem je stěžejní a pak vlastně už proplouvá tím, že je tu někdo, koho se každý bojí a je autoritativní. Uvidím jestli dostanu chuť i na seriálovou tvorbu, která by  je mohla u některých postav více charakterizovat či spíše lépe řečeno říct i něco více.

plakát

Devadesátky - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Já si nemůžu pomoct, ale tenhle pelmel byl fakt moc. Zrychlený průřez takových postav podsvětí, který se tam mihnou dvakrát? Jako fakt. Vyšetrovací metody dejme tomu, ale jinak jste v rychlíku, berličky, že se přehoupne mě na další roky a jsme stále na místě je sice na zrychlení hrozně fajn, ale trpí tím postavy. To kdo psal o kameře má jen pravdu. Jak tohle může být dílo. I v 50 letech dokázal držet kameru lépe. Nevím co tenhle výmysl má znamenat. Herecky taky nespadnete na držku a jediný Jonák v podání Novotnýho je jediná postava která chytne hned. Vlastně to jediný si každý pamatuje. Atmosféra standartní, protože narvat starý svetry a starší auta už umí každý. Kromě toho novějšího balkónu s okny, to se nepovedlo. Drželo mě jen téma a druhý díl jen hodím, že bude snad opět Jonák, ale doufám hlavně, že to bude konzistentnější, než tenhle výstřel do tmy.50%

Průsmyk (2019) (seriál)

Když jsem hodnotil za první dva díly,určitě jsem nečekal,že seriál to malinko překope a máme tu úplně jiný styl.Ono to vůbec na škodu nebylo a tak jen divák čekal jestli se tohle stane nebo nedej bože snad tvůrci to nechají až na další řady,ale díky bohu žijeme v normálu a tak i tahle série má svůj konec.Popravdě ono i druhá případná série už by sice vařila z vody,protože ke konci se stane velká věc,tak by to pak nebylo ono.Ano,i tento seriál potýká díky zrychlenosti vyšetřovácích metod poslední dva díly spěch.Hlavně poslední díl opět podkope ty základy prvních dílů,ale pořád to ještě bylo fikaně mystifikováno tou berličkou světa,že se přehoupneme o rok později.Nemám to rád,ale budiž.Pak nastane takový inferno v pár minutách a zaujetí,že je to divné,ale jedeme.Příběh je určitě zajímavý tím,že některé postavy se nebojí použít jen na to jediné.To pojítko,že tahle postava zde hraje určitou roli je pěkná.Hudba,kde je i takové jméno jako Hans Zimmer už prostě svědčí,že ty hudební podkresy jsou tu skvělé.Není tu nějaká oblíbená smyčka,ale seriál si vlastně na cliffhangery vůbec nehraje,takže se to zbytečně nešponuje,aby byl divák hned zvědavej co se za tím dílem stalo.Jo tak jeden tu je.Hlavní je,že prostě kdo má rád tenhle typ kriminálek,tak prostě spokojený být musí.Je tu příroda,kamera,hudba a dva detektivové každý z jiného těsta.Prostě tohle fungovalo a fungovat bude vždycky pokud to nenatočí absolutní blbec,který má příšerný scénář v ruce.Seriál bavil a teďka jen si kladu otázku jestli mám ten Dark začít doopravdy od druhého dílu nebo ne.Zde jsem popravdě čekal menší mysteriozní linku,ale ta byla doopravdy jen tak do čtvrtého dílu díky určité sektě,krampusovic nálad atd.Určitě seriál má ke konci logickou opožděnost,kterou převažují superlativa předešlích.90%

plakát

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Syn Jason natočil jak chtěl táta poctu a dobrodužnou pouť pro rodiny.Tímto se to celé povedlo a nostalgicky na pár minut přihodíme staré známé a to by nebylo,aby se to těm lidem nelíbilo.Není to skvělé,ale prostě se na to dobře kouká a mladší herci tomu tu hravost jen přihodí.McKenna Grace baví a neotravuje,což je základ.Příběh je taky fajn,ale je až zváštní,že první půlka je lepší,kde je méně akce,natož druhá půlka je jen dobrá.Tam přijde ten precedenc,kdy vlastně stará známá "čtyřka" přiskočí a hned vyskočí gag,který je už bídný.Je to sice ke konci,postavy tu nejsou z říše bůhví co,ale menší maršmelouni potěší.Ale co,čekal jsem stejně pořádně velkýho bílího tlustýho bráchu.75%

plakát

Průsmyk - Die rote Jahreszeit (2019) (epizoda)

Po dvou dílech jsem zatím mírně řečeno nadšený.Ta mysteriozní nota tomu dává hodně.Pěkné záběry krajiny,prolínání časových rovin ve flashbacích je TOP.Sice to občas může zmást,ale já si to užívám.To,že je seriál podobný hlavně seriálům ze severu my vůbec nevadí,ba nopak.Jen se tedy bojím,že se v tom tvůrci úplně utopí jen proto,aby to vypadalo pěkně.Někdy tam ty prostřihy na havrana,do oblak a nevím čeho,jsem bohužel jen tak na očíčko.Na to,že od Ofczareka jsem nic neviděl,tak ho poznal hned:)Ta jeho postava už vizuálem je hodně stejná jako v jednom Islandském seriálu Trapped.Inu tvůrci berou vše,ale co už.Když to někde funguje,tak proč to měnit.85%

Přes 110. ulici (1972)

Jedna banda okrade mafiánskou bandu a film může začít.Kromě rasistických keců to velkou odměrou je tak vše,kromě Anthony Quinna,dobrý atmošky té doby a ve výsledku nahánečka obouch táborů po třech hajzlících,kterým se prachy líbí a chtějí si je užít.Úplný závěr nevím jestli měl šokovat,či se měl snad už v té době omlouvat za ty kecy na černochy nebo to byl jen úděl.Ta soulová hudba vlastně seděle pěkně,ale že bych z toho skákal do mdlob a hned si jí musel poslechnout znova to určitě ne.Blaxploitation filmy vůbec nejedu,ale tenhle běžel akorát na ČT a Anthony Quinn je už slušný magnet na to si pustit tuhle lehce surovou "gangsterku".70%

Ovládací panel
4 body