• Romantický

Trhliny (2009)

Hypnotizujúca balada o krehkom duševnom zdraví. Očarená atmosférou, nehodnotím dej, omámi ma, unáša ma, ponáram sa v nej..

Conor McGregor: Notorious (2017)

Ako fanúšik bratov Diazovcov som k dokumentu pristupovala s určitou nevôlou, musím však skonštatovať, že spracovanie je výborné. Malý zrzek s velkým egom ma síce nikdy neuchvátil, zato dostatočne pobavil.. oproti tomu Nate Diaz a jeho obrovská pokora ma presvedčili, že u muža neexistuje príťažlivejšia vlastnosť ako skromnosť a pokora. Aby som to skrátila - v porovnaní s nagelovanými futbalistami, ktorí si počas pobehovania po ihrisku a hraniu sa s loptou kontrolujú účes, teším sa, že je možnosť fandiť aj ozajstnému športu. Alebo návod pre chlapcov o tom, že k bohatstvu sa dá aj prebojovať. Doslova.

Hodiny (2002)

Miluju ji nejvroucněji! Virginia Woolfová a jej snaha žiť naraz v dvoch sférach. V románovej, aj v tej životnej. Nikto na svete ma neprinútil premýšlať nad životom viac, ako ona. Filmové spracovanie dokonalé. Na tento film som čakala celý život.

Příběh jedné ženy (2001)

Za prvé - žiť so mnou vôbec nieje jednoduché. Som panovačná, náladová, neschopná kompromisov, preto som Bayleyho lutovala a obdivovala súčasne. Milovať niekoho je vstupenkou pre vzťah. Avšak až trpezlivosť a pochopenie toho druhého znamená vzťah upevniť a zotrvať v ňom. Nájsť sa v hlavnej hrdinke nebolo velmi príjemné, ale útechou mi zostáva, že ak mi jedného dňa začne harašiť v bedni, môj mozog bude aj naďalej schopný si vybaviť všetky tie krásne, prchavé chvíle, okamihy, pre ktoré sa nám oplatilo žiť. Za mňa vskutku vydarená záležitosť, z pohladu niektorých možno depresívna, ale Iris by to bolo aj tak srdečne jedno. A to je možno recept na spokojný život bez ohladu nato, čo nás v ňom čaká.

Vykopávky (2021)

Čo je v živote najdôležitejšie? Nájsť si vášeň. Pre čokolvek, pre kohokolvek, aj v tých najťažších časoch, živiť ju v sebe a opatrovať, ako tie poklady ukryté v zemi, ktoré čakajú práve na týchto ludí. Poetický, upokojujúci a zvláštne pohladzujúci príbeh.

Lemmy Forever (2010)

Lituješ něčeho? Ne. Na to je život moc krátkej.

Sámská krev (2016)

Svoj pôvod nezmeníš, divokú dušu neskrotíš. Mladučká laponka Elle-Marii túži zapadnúť do všednosti márnivých dní velkomiest, objavovať a zažívať nepoznané je totiž v človeku hlboko zakorenené. A sloboda môcť ísť za šťastím je šťastie samotné.

Kdo přežije - Perlové ostrovy (2003) (série)

Kdo prezije som začala pozerať pred mnohými rokmi (a úplnou náhodou) a stala sa z toho dlhoročná, príjemná závislosť. No dobre a ešte som sa v tom čase zamilovala do Ruperta. Skrátka, Perlové ostrovy patria k mojim najoblúbenejším.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Mám charizmu, športové nadanie, skvelú kondičku a som celkom slušný a vtipný manipulátor. Prečo mi neponúkli účasť? (: Vynikajúca záležitosť! Oblúbenci - Ethan Zohn, Rupert, Parvati.

Velký úklid s Marií Kondo (2019) (pořad)

Podla Marii Kondo by sme mali ideálne vlastniť približne 30 kníh. Myslela tým, prečítané za posledné mesiace? Najoblúbenejšie z posledných týždňov? Či..? V skratke - No one needs that kind of negativity! Inak som nadšená a môj vrodený cit pre organizovanosť, poriadok a čistotu, postúpil o vyšší level.