No dormirás

• Argentina Insomne (více)

ricci.s

Príbeh sa odohráva v bývalej psychiatrickej klinike, kde sa skupina hercov v 80. rokoch pripravuje na svoju životnú rolu, avšak musia vydržať dlhé hodiny bez spánku. Cieľom ich vedúcej je, aby sa dostali do limba, čiže sveta medzi živými a mŕtvymi, a aj keď je zrejmé, že hlavnej hrdinke sa to najskôr podarí, môže to mať následky, ako halucinácie či posadnutosť. Ale čo by pre tú rolu neurobila. Takže nám vznikol celkom zaujímavý duchársky horor o následkoch nespavosti. Scenár bol celkom chytrý a tvorcovia bezpochyby vedeli, čo chcú točiť, akurát že mi to prišlo najmä v záverečnej tretine až príliš komplikované a prekombinované. Žiaľ na úkor hororových elementov. Atmosféra sa tu buduje strašne pomalým tempom a poriadne vyvrcholenie tomu chýba. Tri-štyri zjavenia duchov mi prídu na takú dlhú stopáž trochu málo, a ani samotné interiéry kliniky veľmi strašidelne nepôsobia. Aspoň že dve hlavné hrdinky na plagáte, či už kladná alebo záporná, to zahrali vynikajúco, takže aj keď som čakal od toho viac, úplne deprimovaný z toho nie som. ()