Reklama

Reklama

Lengguru: Ztracený svět

  • Francie Lengguru, Le Dernier Eden de la Biodiversité (více)
Dokumentární
Francie, 2015, 90 min (Alternativní 52 min)

Krasový masiv Lengguru na ostrově Papua, ztracený v Indickém oceánu, je místo proslulé bohatou biodiverzitou. Tvoří uzavřený svět, v němž se rostliny i živočichové museli přizpůsobit změněným životním podmínkám... Francouzsko-indonéská vědecká expedice v čele s biologem Laurentem Pouyaudem se vydává do málo známého koutu světa – ke krasovému masivu Lengguru na ostrově Papua na hranicích Indického oceánu. Po dlouhá léta zůstal uzavřený okolnímu světu a místní fauna i flóra se musela tomuto odloučení přizpůsobit. Masiv se vyznačuje přebohatou biodiverzitou s množstvím endemických druhů. Expedice ovšem ještě může přinést mnohá překvapení, včetně objevu dosud nepojmenovaných druhů … Masiv, který vznikl před 11 miliony let, se stal pro živočichy i rostliny jakousi pastí, na kterou se museli adaptovat. Tři týmy navštíví zátoku Triton, horský prales Lamansiere a horská jezera Kamaka. Nakonec vystoupá část expedice na nejvyšší vrchol masivu, horu Kumawa … (TV Prima)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Popis jedné expedice. Obrazově hezké. Autoři neřekli, z jakého důvodu tuto část přírody ještě nezničil a nezekonomizoval globální kapitál a renta. ()

eMko 

všechny recenze uživatele

Dych berúci dokumentárny film o expedícii do krasového masívu Lengguru, ktorý sa nachádza na ostrove Papua v Indickom oceáne. Vedecký tím biológa Laurenta Pouyauda sa rozhodol preskúmať tento človekom zatiaľ nedotknutý svet. Môžete sa tešiť na takmer hodinovú explóziu farieb a doposiaľ neznáme druhy živočíchov všetkého druhu. Koralové útesy, jaskynné rybky či malý klokan sa museli prispôsobiť tamojším podmienkam aby prežili. Členovia expedície sa dokonca rozhodli ísť na miesta, kam bežne tamojší obyvatelia nechodia a pri objavoch nových druhov sa tešili ako malé deti. Popri sledovaní som pomaly aj zabudla, že takýchto miest na našej planétu ubúda a ostáva otázkou ako dlho budú tieto panenské svety pred človekom v bezpečí. ()

Reklama

Galerie (7)

Reklama

Reklama