Aljak

Áno, je to tak - prvá Láska je len jedna. Každý sme ju zažili, a nikto na ňu nezabúda. Ale ani za svet si neviem predstaviť, že by sa niekto k svojej prvej Láske (plný idealistickej oddanosti) zachoval takto hnusne, arogantne a povýšenecky - a v podstate bez nejakého závažného dôvodu. Nemôžem si pomôcť, ale taká idiotská postava ako Aditya dokáže človeka poriadne vytočiť a donúti ho len neveriacky krútiť hlavou. O to viac nechápem, ako sa mohla taká milá dievčina ako Varsha za takýmto debilom naháňať. Proste je to pre mňa nepochopiteľné, takže aj celý film mi prišiel akosi neuveriteľný. Nechcem nikoho súdiť, ale taký egocentrický blb ako Aditya si nielen že nezaslúži druhú šancu, ale ani pozornosť. Veľmi nesympatická postava! Naopak, Varsha (prekrásna Raashi Khanna s neodolateľným pohľadom), to bola hotový anjelik. Ako som spomenul, po dejovej stránke mi to prišlo nanajvýš nepochopiteľné, ale vizuál a hudba boli naozaj pekné (no najkrajšia bola aj tak Raashi). 2* ()

Ramanam

Telugská romance, které přec k dokonalosti chybělo mnohé. Zastavení prvé: Aditya (V. Tej) a Varsha (R. Khanna) se seznamují - nadějné, leč slabé a rozpačité. Zastavení druhé: Události na škole - nejnadějnější část obsahující i několik vtipných momentů. Zastavení třetí: Londýn - naděje mě pozvolna opouštěla, promarněná šance, nudné. Nutno dodat, že v této části se mi Varsha líbila nejvíce. Jak vzhledem, tak vystupováním. Telugské filmy mám moc rád, ale tento se mi zdál po všech stránkách (mimo hudební) jako jeden z nejslabších, které jsem měl tu možnost zatím vidět. Nemohu říci, že mě příběh neoslovil, ovšem ten nedostatek energie a živelnosti byl více než markantní. Nedokázalo mě to příliš vtáhnout do děje, snahy byly, mnohdy i úspěšné, ale poté zase přišlo ono prázdné „nic“ a ocitl jsem se zpět v bezzájmovém postoji k právě viděnému. Musím se přiznat, že jsem chápal důvod, proč se Aditya naštval, asi by mě to vytočilo též, ale... Na stranu druhou to krajně přeháněl a na první místo stavěl své uražené ego před rozumem. To prosím celých šest let! Chtěl/nechtěl a místo jasného vyříkání si vzniklé situace a postojů (v co nejkratší době po vychladnutí emocí v řádu hodin, dnů), jen od nastoleného a nevyřešeného problému utíkal a uvnitř se roky trápil. Varsha sice sympatická byla (navíc měla velkou smůlu na potulující se bandy násilníků, zároveň však štěstí na hrdinného reka neváhajícího použít brutální násilí na lidech), ale příliš mne neoslnila, což mohu klidně říci i o R. Khanně, která ji představovala - obě nevýrazné typy (rozhodně nic ve zlém, to vůbec). Narozdíl o ní V. Tej výrazný bezesporu je, rovněž i o mnoho zajímavější herec. Jak jsem již zmiňoval, tak po stránce hudební bylo vše při starém a jak má být. V překladu - písně klasicky kvalitní a pohodové. V hodnocení jsem sice několikráte přemýšlel i o čtyřech hvězdách, ale je mi líto, nebylo moc za co. Myslím, že solidní tři hvězdy jsou dle mého za vše předvedené plně odpovídající. Ničím zvláštním nevybočující, nepřekvapující a nenáročný, však zároveň příjemně odpočinkový filmík, ideální na dlouhé zimní noci. ()