ISIS: Nová generace (TV film)

• Francie

Les lionceaux du califat

ISIS Next Generation

Dokumentární

Francie, 2017, 52 min

Sofia Amara

Dokument o dětských vojácích /obětech IS, kteří mají dnes vymyté mozky a společnost se jich bojí. Výčet celkem známých faktů, rozhovory s dětmi z propagandistických videí, popis dnešní situace v internačních táborech , nicméně pár věcí, které mi doslova vyrazili dech 1) katalog fotek holek 10-12let, které byly na prodej ( zvedl se mi fest žaludek), telefonní hovor s prodejcem 2) záběr z dronu na dodávky se dvěma bratry, kteří přijeli v mosulských ulicích k jedněm z tanků a sebevražedně se odpálili - video bylo digitálně doplněno popisky, že vypadalo jako videohra 3) matka, které ukradli tříletou holčičku a ona jen může sledovat její osud přes propagační videa a ví, že je u nějakýho sedmdesátiletého dědka v Mosulu - jako protiklad k tomu borec, který tyto děti zachraňuje a snaží se dokumentovat zločiny IS 4) záběr, kdy v Mosulu policajti sundaj pás s výbušninami z dvanáctilétého sebevražedného atentátníka a pak ho chrání před davem, který ho chce lynčovat a on polonahý brečí a naříká: "Tati, tati..." , skoro mi ho i bylo líto, vymytej mozek, donucenej atd. jenže o tři týdny se odpálil jeho bratr a zabil nějaký lidi. Je to smutný, není to fér, ale ty děti jsou hrozba. PS: Nikdy jsem se nehysterčil z toho, že Němci přijali milion uprchlíků ( jejich problém, když ne bezpečnostní tak minimálně kulturní ) ale tady byl ukázaný německý program, který dětské jezídské IS bojovnky převáží do Německa, aby jim pomohl, ale je jich tolik, že je strčej na malý město a nemají ani psychologa a ten jeden borec sám říká, jak se mu tam nelíbí, jak nemá rád Německo... hodně mrazivá záležitost s dosahem do našeho geoprostoru.(1.3.2018)

Vojaci / zločinci? Či "obete"?(24.5.2018)

No ještě mi někdo řekněte, že už je tam "u nich" klid a relativně bezpečno, takže se nemusí nikam stěhovat a asi vás tam na pár měsíců pošlu. Viděl jsem už spoustu zvrácených věcí, ale když vidim, jak tenhle pokroucenej ksindl vymývá mozky dalším a dalším dětem, točí se mi žaludek v břiše jak centrifuga. Myslim si že i sebevětší pomatenec v řadách SPD musí po tomhle pochopit, že lidé s byť jen špetkou rozumu chtějí odtamtud pryč.(25.9.2018)