Collegium Musicum - koncert v divadle Aréna

• Slovensko Collegium Musicum
všechny plakáty
Hudební
Slovensko, 2009, 90 min

Koncert legendárnej skupiny Collegium Musicum v Divadle Aréna spojený s nahrávkou živého CD a DVD. Collegium Musicum si po dlhých dvanástich rokoch opäť našlo svoju cestu na koncertné pódiá. V istom smere nebolo na Slovensku významnejšej slovenskej rockovej skupiny ako je Collegium Musicum, ktorá nekompromisnú kvalitu spájala s obdivom davov. Skupina formálne prestala existovať už na jeseň 1979 a odvtedy sa na scéne objavuje len vo forme sporadických comebackov. Ten posledný a najväčší sa uskutočnil v roku 1997. Štyri veľké koncerty v slovenských mestách priniesli aj živý album. Odvtedy sa Varga venuje iba sólovým projektom. Tri legendárne postavy formácie Collegium Musicum, ktorá svoju "káru" ťahá už úctyhodných štyridsať rokov sa predstavia 28. a 29. 11.2009 v bratislavskom Divadle Aréna. Tými pánmi, ktorí akoby za tých dvanásť rokov vôbec nezostarli, boli nestor slovenského hammondu Marián Varga, basgitarista Fedor Frešo a gitarista Fero Griglák. Štvrtého člena pôvodnej zostavy Dušana Hájeka nahradil náš momentálne najuznávanejší bubeník Martin Valihora, ktorý je zdá sa zároveň aj jedným z najvyťaženejších. (STV)

Rozjimatel

Fantastický koncert, na ktorom som mal tú česť osobne sa zúčastniť, čím som si, ako veľký obdivovateľ Mariána Vargu a Collegium Musicum, splnil svoj sen. ()