Nelly a Simon: Výprava za Yettim

(festivalový název)
  • Kanada Mission Kathmandu: The Adventures of Nelly & Simon (více)

Píše se rok 1956 a v Quebecu se nečekaně protnou osudy soukromé detektivky Nelly Maloyevé a vědce z místní univerzity jménem Simon Picard. Impulzivní a tvrdohlavá Nelly, financována ambiciózním klientem, se spolčí s metodickým a pragmatickým Picardem v nejistém úsilí dokázat existenci nepolapitelného Yetiho. Průvodcem jim je deník jednoho dobrodruha, který by je měl zavést na místo, kde se toto mytické stvoření skrývá. Jakému nebezpečí musí čelit během své cesty přes srdce Himalájí? (Zlín Film Festival)

Master19

Viděno na Zlínském filmovém festivalu i s úvodním slovem režisérské dvojice. Z toho bylo zejména patrné, že se jednalo o vypiplané dílo na kterém si dali záležet a věnovali mu hromadu času. Bohužel je vidět, že nadšení nemůže vyvážit produkce molochů Disney nebo Dreamworks. Velkým plusem je vizuál, krásné namalované obrázky zejména ty z Nepálu. Rušivě pak můžou působit Yettiové bez renderu chlupů a s idiotským výrazem jako z nějakého mexického večerníčku. Oni tam celkově působí jakoby nepatřičně, nicméně vlastně nejsou tak důležití. Film je veskrze velice koukatelný, zábavný (nejen díky obezličce v podobě otravného ptáčka) a uteče jako voda. Do plného počtu ale hodně chybí a je to zejména příběh, který je nepochybně slabou stránkou. Nevadí mi enviromentalistická pointa, ale spíš bezradnost vyznění příběhu, které je dospělým divákům jasné už po deseti minutách filmu a děti ho nepochopí ani na konci. Příjemná jednohubka ze které by jeden mohl lehce nabýt dojmu, že běhat týden po Himalájích je taková lehká procházka jako výlet na Kokořín. ()