Genialita zla: Skutečný příběh nejďábelštější bankovní loupeže v Americe

• USA Evil Genius: The True Story of America's Most Diabolical Bank Heist
USA, 2018, 3 h 15 min (Minutáž: 46–54 min)

Epizody(4)

Záhadný příběh skutečného zločinu začínající hrůznou smrtí poslíčka s pizzou, který s bombou kolem krku vyloupí banku – a dál bude všechno jenom podivnější. (Netflix)

Recenze uživatele WugWugs k tomuto seriálu (1)

Genialita zla: Skutečný příběh nejďábelštější bankovní loupeže v Americe (2018)

Asi by vám nikdy nenapadlo poslať do banky pre peniaze chlapíka s bombou na krku, alebo že sa to niekomu celkom v pohode prepečie. Dodám len toľko, že tu vidno ako stále tápame v diagnostike toho, čo teraz všeobecne nazývame sociopatické osobnosti. Halda rečí, manipulácií, mlžení a takmer nič faktuálne, zúfalí profesionáli, netušiac kedy sú ťahaní za nos a kedy nie. V prvom, alebo druhom diely babka sentimentálne spomína ako "mala veľmi rada Diehlovej skvelé príbehy". Mno, čoby nie, obdivujeme dobrých rozprávačov, takí herci bývajú najlepší výmyselníci "skutočných" historiek z ich "zaujímavého" života (kkt Filan). Tak aká psychická porucha?:) Ed Kamper odhadoval dosť vysoké číslo nepolapených predátorov, beztrestných manipulátorov bez takéhoto násilného pozadia bude ešte viac. U nás je to lepšie, ale v USA sú neobjasnené 4 vraždy z 10 - k čomu treba ešte pripočítať úmrtia, ktoré len neboli odhalené ako vraždy:) ..takže ak náhodou niekoho zavraždíte, je to tak päťdesiat na päťdesiat, že vás odhalia, a ak budete metodický tak, ako raný Israel Keyes, nemajú väčšiu šancu ako náhodu blížiacu sa k nule ..:)) ()