Babička

Režie:

Scénář:

Kamera:

David Lynch

Mladý chlapec, týraný vlastním otcem a matkou, jednoho dne zasadí zvláštní semena, ze kterých vyroste jeho babička. U níž posléze začne hledat lásku a útěchu, kterou nenachází u svých rodičů. (Pedestrian)

kinej

To co Lynch v Abecedě nastínil zde dovádí k absolutní dokonalosti. Animace, herectví a skvělé zvukové efekty působí děsivě až šíleně. Věřím, že některým citlivým jedincům může takovýto filmeček vyvolat opravdu nepříjemné stavy. I tento film vznikal v naprosto amatérském prostředí u Lynche doma, což jen dokazuje jeho talent a preciznost, protože výsledek působí profesionálně.. ()

pepino

Neuvěřitelně silná atmosféra, vynikající postavy, "silný" příběh, výtečná hudba a k tomu všemu ještě zrežírované Lynchem. Atmosféra by se dala opravdu krájet. Jeden z prvních počinů Lynche. Ale už tady nám ukázal co je zač a čeho je schopen. Toto krátkometrážmí dílko na mě silně zapůsobilo a vždycky si ho rád znovu pustím a rád si znovu navodím ty zvláštní temné hororově laděné surrealistické pocity. ()

kaylin

"Babička" je lynchovský film, který opat prezentuje propojení různých forem, stejně jako se snaží ukázat, že v některých případech prostě není důležité to, co má být vyprávěno, ale to, co při sledování jednotlivých scén vidíme. Film o vykořenění dětí, o tom, že jejich útěk do fantazie je někdy silnější, než vztah ke skutečnosti. Lynch opět nešetří diváka a jde do něj vším, čím chce. Jestli to divák přijme, to už je pouze na něm samotném. Já jsem si zde zajímavé momenty našel. Hlavně "příchod" babičky je lynchovsky temný a skoro až nelidský. ()

daEmoNickY odpad!

Je to na google video http://video.google.com/videoplay?doc-1644706202614666745 . .... ---===hodnoceni===--- Takhle to dopada, kdyz se nekdo snazi byt zajimavej http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Famous "za kazdou cenu" a precte si nekolik knizek psychologie http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Psychology (Froda http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Freud ...) a sjizdi ED ( encyclopedia dramatica http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Encyclopedia_Dramatica ). . Ale chapu to, jinak by se nejspis neprosadil. Nicmene ta modlarina http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Intelligent_Design okolo jeho osoby je trochu moc! Lynch proste objevil diru v trhu a poradne ji odpanil Rikat http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Politika a psat http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Filosofie veci kterejm "nikdo nerozumi" nebyla novinka, filmovat jo. ........ ---===Motivy===--- Freud, Freud, Freud hadam ze si Lynch delal ve skole poznamky. Dospivani Nejspis psal o svem obycejnem zivote, faker. SpojeniKoho? Clenu rodiny. Jak? Souloz. Cim? Trubka, penis. Penis, vagina a jejich kamaradi tak dal. Trubka / zahradni / vodovodni ... (penis). Vajicko (varlata, zrozeni) Rust Rostlina (penis?). Pocatek rustu : semeno(semeno). Pad / sporJama (vagina). Lidicky se brani podivnym kostrbatym pohybem.Telesny tekutiny Vystrik sperma na zacatku; seminka co kluk nachazi a dava je na postel - dospiva, zasadi je do postele a vyroste mu ... ( tipuju ze to http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Carrot nakraji http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Emo_Cutting a sni http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Eat .... parez? tam neco najde? .... jo, kokon ... porod z penisu? hmmm ; ). Sex. Starsi bratr ("Jen to slizej, pochcanku" .... mel tam dat terc aby to bylo aspon vtipne @ animace u MONTY PYTHON ). Touha po predcich ("sukat" matku? jako psisko http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Bestiality , ok?!? , .... tak to byl otec aha ...). ..... Je tam par zajimavych napadu, ale na to nikdo po trose kresleni a hrani s kostkou neprijde! Lynch http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/David_Lynch proste nemuze bejt genius http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Genius , to misto je uz davno zabrany http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Monkey . ---===Dej===--- Uvod (ejakulace + krev=porod; akorat namichane trosku jinak). Poluce. Vecere (setkani) . Vyvrcholeni v podobe neceho co beztak opsal od Freuda. ---===Tipy===--- 1) Ke kazdemu slovu ci symbolu si pripiste slovesa. A pak je hledejte a zkuste je nejak silene krecovite (jak jinak) pospojit. @ Strom roste. [Penis] se zvetsuje~=naleva~="roste". [Strom] klici~=roste ze [semen] . [Dite] vznika ze [semen]e a vajicka (hadam ze k snidani byla vajicka a to zlute mohl byt zloutek?). ... 2) Kupte si snar nebo pouzijte gogol. 3) Projdete si vsemozne obrazkove knizky. 4) Prectete si neco o tvorbe pribehu http://www.darcypattison.com/ , nebo pouzijte kratke pohadky pripadne vyuzijte rozpracovane rusky byliny http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Jakovlevi%C4%8D_Propp . 5) Jestli jste nahodou filmar tak si sezente zvukare kterej dokaze pochopit jak delat sklicujici http://www.mobygames.com/game/playstation/silent-hill zvuk. 6) Sezente si nejake nezname nabozenstvi nebo ujety (Freud) vyklad sveta. 7) PROFIT! ---===Vzkaz===--- Pro vsechny ty hloubave a dojate lidicky. Fakt ste to pochopili ? http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Ouroboros () (méně) (více)

Sosak

Lynchův krátký, jaksi experimentální a jeden z prvních filmů. Bylo to takový dost...nafetlý - znám spoustu lepších filmů s obdobnou tematikou (Kybernetická babička od Trnky). A sám Lynch má taky spoustu lepších, třeba i stejně ujetých (Rabbits), takže žádný vysoký hodnocení nebude. Ale už jenom pro takovej ten prvotní náznak atmosféry jeho filmů ty tři hvězdičky dávám. ()

• První návrh rozpočtu Babičky čítal 7 118 amerických dolarů. Bizarně přesné číslo lze vnímat jako důsledek Lynchovy osobité povahy. (trojúhelník)
  • Davidova kolegyně z tiskárny - Dorothy McGinnisová - hraje babičku. (Tomket)
  • Během příprav natřel Lynch celé třetí patro svého domu na černo. (hot_spot)