Folklór

Jižní Korea / Malajsie / Singapur / Japonsko / Indonésie / Thajsko, (2018–2021), 10 h 27 min (Minutáž: 48–61 min)

Série(2) / Epizody(12)

Šestidílná hororová antologie Folklór z produkce HBO Asia se odehrává v šesti asijských zemích – Indonésii, Japonsku, Koreji, Malajsii, Singapuru a Thajsku. V jednotlivých epizodách, které vycházejí z hluboce zakořeněných mýtů a folklóru dané země, nechybí nadpřirozené bytosti a okultismus. Každá z epizod, na jejichž vzniku se podíleli režiséři z různých koutů Asie, byla natočena v jazyce země, v níž se odehrává. Seriál se snaží modernizovat či aktualizovat asijský horor, přičemž představuje rozličné druhy tohoto žánru, které jsou pro každou zemi charakteristické. Přestože zkoumá společenské dysfunkce způsobem, jaký je pro danou zemi specifický, témata, jimiž se zaobírá, rezonují napříč celým kontinentem. (HBO Europe)

Recenze uživatele Ivoshek k tomuto seriálu (6)

A Mother's Love (Indonesia) (2018) (S01E01)

Lepší tři. Bylo to pro mne dost obtížné na orientaci, co je představa a co realita. Vlastně to nevím ani teď. Pokud byl reálnej ten konec, tak to by bylo blbý. ()

The Rope (2021) (S02E01)

Dobrá duchařina. Líbily se mi tu i ty místní vymítací rituály, masky a tak. V rámci seriálu jeden z těch provedených dílů. ()

The Day the Wind Blew (2021) (S02E02)

Tohle bylo jasný zhruba od 10. minuty. A taky mě nebavila ta hudba a Ken. ()

Broker of Death (2021) (S02E03)

Dobrý napad. Vlastně taková trochu socio studie chudoby než horor, ale dobre. ()

7 Days of Hell (2021) (S02E04)

Tohle mě až tolik nechytilo. Taky pointa byla jasná brzy. Průměr. ()

Grandma's Kiss (2021) (S02E05)

Až na ty triky to bylo dobre. Staří lidé jsou strašidelní sami o sobě. Natož když mají vyndavaci hlavu. ()