Mere Pyaare Prime Minister

• Indie मेरे प्यारे प्राइम मिनिस्टर (více)

Andrea1717

Príbeh o malom chlapcovi Kannuovi a jeho mame a o tom ako pre svoju mamu, ktorú má veľmi rád chce dať postaviť toaletu. Prostredie slumu a ľudí v ňom žijúcich, ich problémov, ale aj radostí. Malý Om, ktorý hral Kannua je veľmi zlatý, snáď ho čaká pekná kariéra pri filme, talent rozhodne má. ()

Aljak

Vo svojej podstate, pre nás Európanov možno ťažko predstaviteľný príbeh, no v Indii bohužiaľ častý problém. Až 40% indickej populácie totiž nemá prístup k WC (mimochodom, niektoré africké krajiny (Eritrea, Niger, Čad, Južný Sudán) sú na tom ešte horšie). Túto toaletná téma sme tu mali nedávno v podobe Toilet - Ek Prem Katha, ale tam bol tento problém podaný skôr z pohľadu konfrontácie manžela a manželky. Zatiaľ čo Mere Pyaare Prime Minister prezentuje pohľad na túto problematiku očami 8-ročného chlapca Kannua, takže to má okrem silného sociálno-dramatického záberu aj istú dávku detskej nevinnosti, ktorá vyznieva občas až komicky (no zároveň s výrazným posolstvom). A možno práve tento element ma zaujal o kus viac ako predchádzajúci toaletný film. Práve tá detská naivita v kombinácii s obrovským odhodlaním pomôcť traumatizovanej matke sem prinieslo tú potrebnú esenciu dojatia a spolupatričnosti. ()