Reklama

Reklama

David Attenborough: Zvířecí dynastie


Psi hyenoví (E04)

(epizoda)
Dokumentární
Velká Británie, 2018, 59 min

Obsahy(1)

Aby byli úspěšní, musejí dokonale spolupracovat... Tait, vůdčí samice jedné z největších smeček psa hyenového, už několik let vládne své dynastii na březích řeky Zambezi v Zimbabwe. Se svými potomky žijícími v okolí vždy vycházela bez nejmenších potíží. V poslední době ale začalo stoupat napětí. Tait pomalu stárne a docházejí jí síly. V sousedství žije jedna z jejích dcer, Blacktip. Její smečka se rychle rozrůstá a pro tolik členů začíná být málo místa. Blacktip potřebuje urychleně získat větší teritorium, aby byla schopna zajistit své rodině dostatek potravy. Je tu ale jeden problém. Na jedné straně sousedí s lidskými sídly. Existuje pouze jediný směr, kterým by mohla rozšířit své území, ten ale leží na teritoriu její matky. Skvělá spolupráce umožnila této dynastii dosáhnout neobvyklou moc a sílu. Sváry uvnitř rodiny se však mohou stát počátkem konce. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

oasismanik 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prenádherné africké prostredie, skvelá africká hudba a boj o územie vo vnútri tejto divočiny medzi dcérou a matkou, do toho sa pripletú levy, byvoli, hyeny originá, krokodíly... jeden z najlepších dokumentov, aký máte možnosť vidieť. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ani skutečná válečná vřava 2. sv. války nebyla tak excelentně zachycena ve všech možných dokumentárních cyklech, jako právě zde, kde vidíme urputné boje a konflikty v nitru divočiny - a navíc pouze s hodinovou stopáží. Bravisimo! ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama