UFC 231: Holloway vs. Ortega

(pořad)
  • USA UFC 231
Sportovní
USA, 2018

Show se uskutečnila 8. prosince 2018 ve Scotiabank Arena (Toronto, Ontario). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Jimi Manuwa vs. Thiago Santos
2) Hakeem Dawodu vs. Kyle Bochniak
3) Alex Oliveira vs. Gunnar Nelson
4) Joanna Jędrzejczyk vs. Valentina Shevchenko (UFC Women's Flyweight Championship)
5) Max Holloway (c) vs. Brian Ortega (UFC Featherweight Championship) (TheSpearCZ)

bobstock

Karta jak se patří z Toronta. Špičkoví bojovníci, nesmrtelná bojová srdce, perfektní technika a samozřejmě spousta kečupu. Vše splnilo očekávání fanoušků MMA z celého světa. Duel zabijáků Manuwa-Santos, který mnohým nahradil jakékoliv povzbuzováky v ranním evropském čase. Santose jsem si naivně pomýšlel na zápas s Karlosem do Prahy, ale to páni a dámy je jiná liga. V dalším fightu předvedl precizní připravenost Dawodu, když celkem jasně přestrikoval Bochniaka, který po zbytek zápasu nenašel recept. Roztančený Oliveira zakusil, co je to pouštět deci krve za vteřinu po zničujícím Nelsonově loktu. Prvý tituláč ukázal, že se bude muset Jedrzejczyk na nějakou dobu smířit s pozicí někde těsně pod šampióny, protože Shevchenko a její zarputilost, síla a účinnost defensivní taktiky, navíc opticky vypadala tak o 6kilo navrh oproti Joaně a konečně finále neskutečná podívaná skvělého strikera Maxe a nebojácného srdce v touze po pásu v podobě Briana Ortegi. Jak říkal komentátor Ondřej ´´všude jinde by se házel ručník, tady ne´´. Neskutečná bitva ve čtyřech kolech, kterou ukončil až doktor. Holloway si zaslouží nejen turnaj doma, zasloužil by si soupeře z vyšší váhovky, protože v pérovce vypadá, že nemá soupeře! Bravo! ()