Asphalt City

• USA Black Flies (pracovní název) (více)

V New Yorku se Ollie Cross (Tye Sheridan), mladý řidič sanitky, připojuje k Gene Rutkovskému (Sean Penn), zkušenému lékaři záchranné služby. Je konfrontován s extrémním násilím a poznává rizika povolání, které každý den otřásá jeho představami o životě a smrti. (mac000)

sochoking

Tieto drámy z nočného New Yorku plného hluku, ošarpaných lacných bytov, v ktorých žijú hlavní hrdinovia, mám veľmi rád. Samotná myšlienka filmu, kedy sa konfrontuje služobná skúsenosť s mladíckou neskúsenosťou, sa mi tiež páčila. Film je rozhodne k zamysleniu. Niektoré situácie boli fuckt na palicu. A Sean Penn vo svojich 63 rokoch absolútne namakaný! Výborná dráma na sobotný večer. 80% ()

mark9th

Supposed to be dedicated to all paramedics of almighty USA and beyond I guess. No, I don't know how hard is it out there for them. And neither do you, you lovely and kind "movie critics", so please, stop pretend. If I want to watch and see paramedics in a real life with a real consequences, I'll watch our 112 or any other documentary or clips on YT and it would be more reliable than this. I was hyped for a good drama with a good story, maybe even little bit of action or crime in it. And of course, even though when my expectations are not important, I'm not gonna rate this higher because of fake acting paramedics. And because of respect to real paramedics. This is a movie, nothing more and as a movie with a purpose of story-telling it does do an average job really. And below average acting full of the same emotions. Anger and desperation. I get it, its an emergency. But couldn't they offer more than 2 hours of routine story which is going nowhere? It's a movie, not documentary! But, I think it's trying to be both and that's why it's failing in both, naturally. 4/10 ()

meatball

Hektolitry krve, žádnej bulšit, dobrej Penn a krutej Pitt. Asphalt City se může v klidu zařadit k těm nejsyrovějším "městským" snímkům posledních dekád. Kdyby se tvůrci bývali vysrali na dlouhý hluchý místa, určený asi pro rozjímání nad zmarem, přidali scénáristům, a především vyrazili z castingu Sheridana, kterej to neskutečně kurví, mohla to bejt bomba. ()

Arsenal83

Slušný film z pohľadu záchranárov, ktorí sa potýkajú so samými problémami. V podstate veľká časť tých zranených ani nemá o nich záujem, smradľavé socky im nadávajú, pľujú na nich, hovoria, ako ich nenávidia. Tož, neviem prečo takých rovno nevyjebať z vozíka na cestu. Dosť depresívne sledovanie práce, ktorú by z tejto perspektívy chcel len málokto robiť. Otázka je, či tá perspektíva je skutočná, či naozaj väčšina tej práce je o hajzloch okolo, ktorým máte pomáhať a ešte máte za nich obrovskú zodpovednosť. Dosť nepríjemná šichta, keď namiesto vítanej pomoci neviete, kedy narkoman vytiahne na vás nôž. Scenár mi príde až príliš pochmúrne zasadený, nedáva skoro žiadne nádeje na svetlo. Stav zdravotníctva asi nebude nikde ľahký, aj u nás záchranári hromžia, že im nadávajú, ja som zas počul, ako záchranári hromžili na pacienta a pomimo im je aj jedno či rovno skape, takže asi tých pohľadov na vec bude viac a u nás to platí možno dvojnásobne. Ťažko hodnotiť, keď žijete v krajine, kde vám vyoperujú zdravé oko, aby ste nevideli vôbec nič, prípadne prevŕtajú zdravé koleno, lebo veď kto má vedieť podľa snímku, ktoré je ľavé a ktoré pravé, no a v Prahe nedávno urobili potrat nesprávnej žene. Ono to je asi na oboch stranách tipos bingo, či sa dočkáte niečoho dobrého. ()

Ivi06

Má první projekce na festivalu v Cannes a rovnou docela silný zážitek. Sledujeme zde každodenní praxi pracovníků záchranné služby v New Yorku, a také jak tato práce ovlivňuje jejich duševní zdraví a osobní život. Hlavní hrdinové Ollie (Tye Sheridan) a Gene (Sean Penn) jezdí k nejrůznějším případům, my si tak můžeme udělat bohatou představu o rozmanitosti a náročnosti jejich výjezdů (od potíží s bezdomovci, domácího násilí, nechtěné pomoci u narkomanů, po pouliční přestřelky a mnoho dalších). To, s čím se záchranáři musí všude potýkat ve mně vzbuzuje velký obdiv obecně (i na domácí půdě samozřejmě), ale mám pocit, že ta Amerika je úplně jiný level. Tento film je na jednu stranu pocta těmto lidem, ale zároveň poukazuje na to, jak strašně moc nevděčná práce to je a jak velkou daň si, čím dál tím častěji, vybírá. A pak je tu i otázka „božského“ rozhodování, jestli v některých případech má nebo nemá smysl zachraňovat…? Nechci víc prozrazovat, tento film je sice náročný, ale rozhodně stojí za to. Moc mě zaujala hudba od Nicolase Beckera, Quentina Sirjacqa… a co se týká hereckých výkonů – Sean Penn klasicky velmi dobrý, ale Tye Sheridan vede, ten mi zde přijde neskutečně dobrý. [Festival de Cannes 2023] ()

• The Guardian napísal, že ide o podschradereskový film, ktorý „obchoduje so starými nápadmi“ a kritizoval nedostatok zastúpenia ženských záchranárov. (Arsenal83)