Reklama

Reklama

Mořský koník

(festivalový název)
  • Velká Británie Seahorse (více)
Trailer
Dokumentární
Velká Británie, 2019, 91 min

Obsahy(1)

Freddy je ve svých třiceti letech připravený založit vlastní rodinu. Jako trans muž ale nemá cestu za vysněným rodičovstvím jednoduchou. Léta polemik a příprav nakonec vyústí v rozhodnutí odnosit si dítě sám. Čistě pragmatická volba se potkává s pochopením jeho bezmezně milující matky, pro širší okolí je však matoucí.  Na pozadí Freddyho příběhu roste nepřátelství vůči transgender lidem po celém světě a on je nucen konfrontovat svou vlastní naivitu a představy s realitou… Intimní portrét uznávané britské režisérky Jeanie Finlay vznikal po dobu tří let a sleduje Freddyho od přípravy otěhotnění až po narození vysněného dítěte. Skrze příběh nastávajícího otce tvůrkyně zpochybňuje základní chápání genderu, rodičovství a rodinného společenství, aby přinesla lyrický a dojemný film o tom, co nás dělá tím, kým skutečně jsme. (Mezipatra)

(více)

Recenze (1)

Disk 

všechny recenze uživatele

Intimní a křehký portrét o překonávání překážek a nepochopení. Freddy je obrovský sympaťák s vůlí postavit se čelem vůči předsudkům. Velmi emotivní dokument o touze splnit si vlastní sen, Je samozřejmě jasné, že ne každý tuhle Freddyho snahu ocení, ovšem obdivuji Freddyho zarputilost, s jakou se do plnění svého snu pustil. V Česku by to měl mnohem horší a těžší. ()

Související novinky

20. ročník Mezipater je za dveřmi!

20. ročník Mezipater je za dveřmi!

25.10.2019

Program 20. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra bude i tenhle rok plný těch nejlepších queer filmů, diskuzí a večírků. Festival začíná v Praze 7. listopadu a potrvá až do 14. listopadu. Potom… (více)

Reklama

Reklama