God of War: Raising Kratos

Habansz

Dokument, stejně jako hra, je skutečně silný zážitek. Přiznám se, že běžně dohraju hru, řeknu si nuda, nebo naopak, že to bylo fantastický, ale už se nezabývám tím, co všechno za jejím vznikem stálo. Ať už je to propadák, nebo ne. Raising Kratos nás nechá do takové tvorby nahlédnout a rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem. Krev, pot a slzy (poslední dvě doslova). Kratos a vlastně God Of War jako značka se ze dne na den stala ikonou a tak na ni nahlížejí nejen fanoušci a kritici, ale hlavně samotný otec značky a tak můžeme vidět, jak obrovský nátlak to byl, vytvořit pokračování, které vlastně vůbec není pokračování. Určitě by to měl vidět nejen fanda značky, ale fanda her. Je až neuvěřitelný, že stějně jako příběh GOW se vlastně vyvíjela i ta hra samotná. Prostě spálit za sebou všechny mosty a začít znova. Fakt si teď o to víc vážím toho, že ta hra vůbec vznikla a že jsem si ji mohl zahrát. ()

Gypaetus

Jasně, dokument zadarmo. Ovšem problémy, kterými si vývoj hry prošel, vidíme jenom jako náznakovou mlhu, abstraktní stín. Docela by mě zajímalo se podívat trochu hlouběji pod pokličku těch problémů, které nastaly, ale jedná se o čistokrevný marketing PS, takže se toho moc nedozvíme. Jenom jsme napjatí, jestli ten příběh skončí tak, jak víme, že nakonec skončil. I přes tyto vítky považuji film za zajímavý jako nahlédnutí do zákulisí tvorby AAA her obecně, pro někoho, kdo o tom moc neví. ()

teekanee

Opravdu velmi dobrý dokument o jedné z nejlepších her všech dob. Před shlédnutím dokumentu sem, přiznám se, nedokázal náležitě ocenit, jaká dřina vývoj videoher musí být. Zároveň je opravdu zajímavé sledovat zrod tohoto veledíla, které začínalo opravdu nejistě a samy vývojáři si nebyli jísti, jestli se nová verze Kratose bude líbit. Dokument krásně přibližuje všechny součásti vývoje, ale musím se přiznat, že bych ocenil větší zaměření na příběh a herce. Zejména představitel záporáka Baldura - Jeremy Davies mi tu opravdu chyběl. Dokumentu se poměrně daří vyvolávat emoce, zejména první prezentace na E3 Vv roce 2016 mi přímo vzala dech. 90% ()