Reklama

Reklama

Jaderný věk: Odtajněno

(TV seriál)
  • Česko Atomový věk (více)
Dokumentární / Historický
USA, 2019, 3x51 min

Obsahy(1)

Závod o vesmír v průběhu studené války mezi Ruskem a Amerikou měl přinést nové náhledy na moderní svět. Zatímco ty nejznámější mise jsou veřejné po celém světě, o těch utajených ví málokdo. Podobně jako o experimentech spojených se štěpením atomu či o atomových výbuších... Existuje důvod, proč to nazvali teoretická fyzika. Nikdo si ve skutečnosti nebyl opravdu jistý, co se stane, když dojde k rozštěpení atomu. Na vojenské základně Los Alamos se známý vědec Enrico Fermi v žertu vsadil, že bomba zažehne atmosféru a ukončí veškerý život na Zemi. Ne každému to připadalo vtipné. Obloha neshořela, ale oblak ve tvaru houby, který vyrostl nad pouští Nového Mexika, vrhnul ten den hodně dlouhý stín. Odstartoval výbušnou éru plnou úzkostlivého utajování a strachu, v níž dosud žijeme. Snímek přináší neznámé příběhy z doby, v níž jsme se dostali na hranici lidských sil a na pokraj úplného vyhlazení, častěji, než jsme si dosud mysleli. (TV Prima)

(více)

Recenze (3)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Fajnová mini-série k odkrytí dlouho tajných informací na téma studená válka & nukleární zbraně - a není to nic radikálního, přeci jen, k odtajnění došlo už před nějakou dobou, nicméně i tak je to pod hlavičkou Smithsonian přínos, dobře komentovaný a zpracovaný. V podstatě další souhrn o práci špehů (včetně orbitu), paranoie, momentu kubánské raketové krize a na závěr i aktivitě filmových studií Lookout Mountain (x), roli Civil Defense a vazbě na byznys. Pro atomic age zájemce jasná věc. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Je vidět že kromě oficiální reality existuje ještě jedna o které se nemluví a sice že mnoha lidem je pokračující destrukce naší planety šuma fuk, a vždy byla, protože jsou staří a za chvíli umřou.Navíc se celosvětově rozhodlo o adaptacích na změnu klimatu spíše než na jejím předcházením. ()

Reklama

Reklama