Sorido eobsi

ScarPoul

Myslím si, že po úspechu Parazita sa budú podobné filmy ešte chvíľu zjavovať. Netvrdím, že sa jedná o tak výraznú multižánrovu vec ako v prípade oscarového trháku, ale Eui-jung Hong si s touto myšlienkou určite pohrával. Problém tohto filmu nie je v postavách ani v príbehu. Formálne je spravený pekne a postavy majú plnohodnotné charaktery. Problém je v neskúsenom tvorcovi. Aspoň teda podľa môjho názoru. Film má zjavne odľahčený tón. Zo začiatku je to trošku ako nejaký film Guy Ritchieho, neskôr sú tam viditeľné znaky rodinného filmu a ukončuje sa to "drámou?" Úprimne neviem. Ku koncu sa postupné budovanie emócií rozpadlo ako domček z karát. A na svedomí to má reakcia dievčatka, policajtka a dvojica únoscov. A otvorený koniec bez poriadneho rozuzlenia mi príde tiež zvláštny. Zamrzí to, lebo sa na to dobre pozerá. A človek by aj čakal, že sa mu naservíruje niečo pamätnejšie. Ale ku koncu je to veľmi priemerný film s obrovsky nevyužitým potenciálom. ()

EvilPhoEniX

Voice of Silence má zajímavý příběh o dvou chlapech pracující pro kriminální organizaci a jejich náplní práce je zbavovat se mrtvých těl, ovšem jednoho dne dostanou za úkol postarat se o jednu unesenou holčičku a vše nabere nečekaný směr. Herec z nedávné zombárny Alive je němý a ikdyž dělá špinavou práci, tak má srdce a je dobrák a vzájemná chemie mezi ním a malou holčičkou je poměrně silná. Líbil se mi zvrat hned v 20 minutě, který mi přišel vtipný a dobrý zároveň, ale trochu zamrzí, že je film spíš Dramatem a žánr Krimi i Thriller jde do pozadí. Konec mě trochu zklamal, přál bych si, aby to dopadlo jinak, ale přesto musím říct, že jsem se bavil nečekaně dobře. Příběh****, Akce>Ne, Humor**, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí**. 6.5/10. ()